ПОСЕБНА ПОНУДА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПОСЕБНА ПОНУДА

Пронајден(о) е 170  производ(и)
Редослед Производи по страна:


18
2.188,00 ден
2.668,00 денТЕСТЕР-ХИДРАТАНТНА МАТИРАЧКА ГЕЛ КРЕМА

Свежа и лесна текстура која ги намалува порите, го контролира сјајот и ја оплеменува текстурата на кожата.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.FILLER VЕGЕTAL КОНЦЕНТРИРАН СЕРУМ 30 мл

Кожата е хидрирана, свежа и затегната

НОВО
30
1.336,00 ден
1.909,00 денСет манго & коријандер basic

Yves Rocher го одбра кориандерот кој што со својот пикантен цветен здив и освежувачката и оживувачка свежина, заокружена со разнобојните и живи ноти на мангото поттикнува мигови на виталност и ги стимулира вашите чувства

15
932,00 ден
1.096,00 денНГ СЕТ МИНИ АРГАН/РОЗА

Твоите омилени производи со мирис на арган и роза во соодветно пакување.

НОВО


FILLER VЕGЕTAL ДНЕВНА КРЕМА 50 мл

За цврста кожа со помалку брчки

НОВО
30
1.161,00 ден
1.659,00 денСЕТ 3 ГЕЛА ЗА ТУШИРАЊЕ/КРЕМАСТ

Сакате топли и кремасти текстури на вашата кожа? Тогаш за вас е овој сет 3 гела за туширање кој ќе ве размази со сензуалните мириси.

15
940,00 ден
1.106,00 денFILLER VЕGЕTAL НОЌНА КРЕМА 50 мл

Кожата е цврста и мазна

НОВО
30
1.161,00 ден
1.659,00 денСЕТ БУРБОН ВАНИЛА

Yves Rocher  одбра бурбон ванила со мирис кој на кожата остава вел на сензуалност.

15
1.160,00 ден
1.365,00 денП-КОЗМЕТИЧКА ТОРБИЧКА СО ТОЧКИ

Секогаш со мене во текот на патувањето!FILLER VЕGЕTAL НЕГА ОКОЛУ ОЧИ 14 мл

Кожата околу очите е хидрирана, затегната и измазнета.

НОВО
30
1.028,00 ден
1.469,00 денСЕТ СЕНЗУАЛЕН КОКОС

Yves Rocher  одбра кокос, свеж, вкусен, мек, полн со сокови и млеко, кој на вашата кожа H16остава суптилна и сензуална трага...

15
1.160,00 ден
1.365,00 денEDT BOIS DE SAUGE

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули.

30
1.854,00 ден
2.649,00 денСЕТ Bois de sauge

Почувствувајте ја силата на ветрот и ценете ја тишината на големите отворени простори.

35
2.247,00 ден
3.457,00 денPURE CALMILLE ДНЕВНА/НОЌНА ХИДР.КРЕМА 50

Дневна и ноќна крема за лице која хидрира, штити и ја прави кожата мека.Оваа крема ја хидрира и штити вашата кожа и ја остава исклучително мека.

20
447,00 ден
559,00 денEDP BLOOM IN LOVE 50 ml

Шири љубов околу себе

НОВО
30
1.854,00 ден
2.649,00 денНГ ЛОСИОН ОБН. WONDERFUL SHEA 200 ML

Ја обновува сувата кожа и интензивно ја негува.

НОВО


СЕТ Wonderful Shea

Откријте го обновувачкото богатство на shea путерот.

НОВО
15
1.340,00 ден
1.576,00 денНЕВЕН РЕГЕНЕРАТИВНА КРЕМА ДЕН/НОЌ 50 МЛ

Крема за лице збогатена со невен која ги измазнува префинетите брчки и ја храни кожата.

20
519,00 ден
649,00 денСЕТ Monoi de Tahiti мирис на летото

Благодарение на овој сет вашата кожа и коса се меки и неодоливо мирисливи. Препуштете се на бранот на свежина и егзотичен мирис.

20
1.893,00 ден
2.366,00 денНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ WONDERFUL SHEA 200 ML

Ја негува и ја храни кожата под тушот

НОВО


НГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО WONDERFUL SHEA 150 ML

Пилинг за тело кој и овозможува на кожата мекост и еластичност.

НОВО


SENSITIVE HOMME БАЛЗАМ ПОСЛЕ БРИЧЕЊЕ 100

Овој балзам за после бричење веднаш ја смирува и хидрира кожата, за пријатно чувство и мека кожа.

20
455,00 ден
569,00 денRICHE CREME КРЕМА ЗА РАЦЕ SPF20 50ml

Благодарение на оваа крема за раце SPF 20 против темни дамки, кожата е заштитена од штетното влијание на UV зраците.

20
455,00 ден
569,00 денНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ MILKY ALMONDS 400 ML

Смирувачка купка и гел за туширање со нежен мирис на бадем.

НОВО


СЕТ Milky Almonds premium

Пријатен и млечен мирис кој ја поттикнува сладоста на бадемите.

НОВО
15
2.335,00 ден
2.747,00 денНГ КОНЦ. ГЕЛ MILKY ALMONDS 100 ML

Смирувачки гел за туширање со нежен мирис на бадем

НОВО


СЕТ Milky Almonds basic

Уживајте во пријатен момент на релаксација благодарение на смирувачкиот, млечен мирис на бадеми.

НОВО
15
1.066,00 ден
1.254,00 денНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ JUICY BERRIES 400 ML

Кожата е нежно чиста и обвиена со нежен мирис.

НОВО


СЕТ Juicy Berries premium

Совршена идеја за подарок за саканата личност или за себе!

НОВО
15
2.335,00 ден
2.747,00 денНГ КОНЦ. ГЕЛ JUICY BERRIES 100 ML

Кожата е нежно чиста и обвиена со нежен мирис.

НОВО


СЕТ Juicy Berries bacic

Овој Божиќ уживајте во пенливиот мирис на брусница.

НОВО
15
1.066,00 ден
1.254,00 денНГ ТЕЧЕН САПУН MILKY ALMONDS 190 ML

Гел за миење раце со мирис на бадем.

НОВО


СЕТ Milky Almonds fancy

Кремаст и пријатен мирис на бадем

НОВО
15
1.576,00 ден
1.853,00 денНГ ТЕЧЕН САПУН JUICY BERRIES 190 ML

Гел за миење раце со сладок мирис на брусница.

НОВО


СЕТ Juicy Berries fancy

Мека кожа обвиена со пенливиот мирис на брусница

НОВО
15
1.576,00 ден
1.853,00 денBOIS DE SAUGE ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 200 мл

Откријте ја целата ароматична свежина на вашата тоалетна вода под тушот.

20
615,00 ден
769,00 денСЕТ СЕ ШТО МУ ТРЕБА

Сет од четири неопходни производи за вашиот маж.

16
1.550,00 ден
1.845,00 денНГ КРЕМА ЗА РАЦЕ MILKY ALMONDS 30 ML

За пријатно меки, хидрирани раце со нежен мирис на бадем.

НОВО


НГ КРЕМА ЗА РАЦЕ JUICY BERRIES 30 ML

За пријатно меки, хидрирани раце кои мирисаат на слатка брусница.

НОВО


НГ БАЛЗАМ ЗА УСНИ MILKY ALMONDS 4,8 G

Балзам за усни со нежен мирис на бадем за совршено негувани усни.

НОВО


EDP COMME UNE EVIDENCE INTENSE 50 ml

Чист и изворен мирис.

30
1.721,00 ден
2.459,00 денСет лаванда & капина basic

Мирисот на етеричното масло од лаванда во комбинација со сочната капина ви пружа незаборавни мигови на нежност и опуштање под тушот или во кадата.

15
932,00 ден
1.096,00 денНГ БАЛЗАМ ЗА УСНИ JUICY BERRIES 4,8 G

Балзам  за негувани усни со сладок мирис на брусница.

НОВО


Сет бадем & цвет портокал

За опуштувачка нега, Yves Rocher ги поврза апсолутот од водичка од цвет од портокал и екстракт од бадем.

15
1.161,00 ден
1.366,00 ден