ПОСЕБНА ПОНУДА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПОСЕБНА ПОНУДА

Пронајден(о) е 194  производ(и)
Редослед Производи по страна:


ТЕСТЕР-ХИДРАТАНТНА МАТИРАЧКА ГЕЛ КРЕМА

Свежа и лесна текстура која ги намалува порите, го контролира сјајот и ја оплеменува текстурата на кожата.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.EDP MON EVIDENCE 50 ml

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, дамаск роза, ванила и  patchouli.

20
1.935,00 ден
2.419,00 денСет манго & коријандер basic

Yves Rocher го одбра кориандерот кој што со својот пикантен цветен здив и освежувачката и оживувачка свежина, заокружена со разнобојните и живи ноти на мангото поттикнува мигови на виталност и ги стимулира вашите чувства

10
941,00 ден
1.046,00 денМоливче автоматско за усни розево

Беспрекорно, дефинирани, совршени усни. Сојузник на постојаната боја!

30
342,00 ден
489,00 денSEBO VЕGЕTAL ХИДР. НЕГА ПРОТИВ НЕСОВРШ.

Ја намалува појавата на несовршености на кожата.

20
559,00 ден
699,00 денСЕТ 3 ГЕЛА ЗА ТУШИРАЊЕ/КРЕМАСТ

Сакате топли и кремасти текстури на вашата кожа? Тогаш за вас е овој сет 3 гела за туширање кој ќе ве размази со сензуалните мириси.

10
995,00 ден
1.106,00 денП-КОЗМЕТИЧКА ТОРБИЧКА СО ТОЧКИ

Секогаш со мене во текот на патувањето!СЕТ СЕНЗУАЛЕН КОКОС

Yves Rocher  одбра кокос, свеж, вкусен, мек, полн со сокови и млеко, кој на вашата кожа H16остава суптилна и сензуална трага...

10
1.184,00 ден
1.315,00 денEDT BOIS DE SAUGE

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули.

20
1.935,00 ден
2.419,00 денСЕТ Bois de sauge

Почувствувајте ја силата на ветрот и ценете ја тишината на големите отворени простори.

20
2.526,00 ден
3.157,00 денТестер - EDT Bois de sauge 0,7 ml

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.НЕВЕН РЕГЕНЕРАТИВНА КРЕМА ДЕН/НОЌ 50 МЛ

Крема за лице збогатена со невен која ги измазнува префинетите брчки и ја храни кожата.

20
391,00 ден
489,00 денMAKE UP - РУМЕНИЛО ROSE HORTENSIA 05 4g

Живописни бои за моментално прекрасен сјај!

50
330,00 ден
659,00 денHYDRA VEGETAL 48h ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА

Кожата е моментално исполнета со вода и непрекинато хидрирана во текот на 24h.

20
591,00 ден
739,00 денСЕТ ЗА НЕГОВАТА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

Неопходни производи за неговото лице и брада.

25
1.715,00 ден
2.286,00 денКармин Grand I'Elixir - Мат ефект 101-7

Мат ефект, совршена комбинација за активна нега,  совршена боја и пигмент.

50
450,00 ден
899,00 ден@ELIXIR JEUNESSE Мицел. вода 200 мл

За совршено чиста и детоксицирана кожа. Нанесете наутро и навечер со помош на туферче на лицето и  вратот. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

50
370,00 ден
739,00 денКармин Grand I'Elixir - Мат ефект 104-7

Мат ефект, совршена комбинација за активна нега,  совршена боја и пигмент.

50
450,00 ден
899,00 денСЕТ СЕ ШТО МУ ТРЕБА

Сет од четири неопходни производи за вашиот маж.

16
1.466,00 ден
1.745,00 денКАРМИН VERTIGE 31 SATINE SATIN 3,5g

Блескави бои кои ги обвиваат вашите усни со блескава нега.

50
350,00 ден
699,00 денСет лаванда & капина basic

Мирисот на етеричното масло од лаванда во комбинација со сочната капина ви пружа незаборавни мигови на нежност и опуштање под тушот или во кадата.

10
941,00 ден
1.046,00 денСет бадем & цвет портокал

За опуштувачка нега, Yves Rocher ги поврза апсолутот од водичка од цвет од портокал и екстракт од бадем.

10
1.157,00 ден
1.286,00 денСЕТ маслина-petit grain

За вистински моменти на опуштање, Yves Rocher  ги одбра маслинките обвиени со сонце и етеричното масло од petit grain со потекло од Медитеранот.

10
1.184,00 ден
1.315,00 денСЕТ БЛЕСКАВА И ЗАТЕГНАТА КОЖА

Редефинирани црти на лицето, цврста кожа и намалени брчки.

30
3.897,00 ден
5.567,00 денТестер - LIFTING VЕGЕTAL серум 1 мл

Богат со билен колаген, веднаш ви овозможува чувство на затегање.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер -LIFTING VЕGЕTAL дневна крема 1 м

Оваа хидратантна крема за лице и врат има моментален ефект на лифтинг за преобликување на контурите на лицето.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.MONOI МИРИСЛИВА ВОДИЧКА 125 мл

Повторно откријте го пријатното сончево лето.

НОВО
10
476,00 ден
529,00 денСЕТ МАНГО - КОРИЈАНДЕР

Yves Rocher  одбра коријандер со пикантен цветен здив, освежувачка и оживувачка свежина, заокружена со шарени и живи ноти од манго кои поттикнуваат момент на виталност кој ги стимулира вашите чувства.

10
1.184,00 ден
1.315,00 денMONOI КРЕМА ЗА РАЦЕ 30 мл

За хидрирани и нежно мирисливи раце.

НОВО
20
191,00 ден
239,00 денLIFTING VЕGЕTAL ДНЕВЕН ФЛУИД 50 мл

Оваа течна нега за лице и врат, со свежа текстура, моментално ја влажни кожата и ја прави блескава.

40
1.175,00 ден
1.959,00 денТестер - LIFTING VЕGЕTAL дневен флуид 1

Оваа течна нега за лице и врат, со свежа текстура, моментално ја влажни кожата и ја прави блескава.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.КАРМИН GRAND ROUGE 117 SATINE SATIN 3,5

Текстура како друга кожа и сатенски финиш за неодолив изглед на вашите усни.

50
470,00 ден
939,00 денSEBO VЕGЕTAL ХИДР. ГЕЛ КРЕМА 50ml

Свежа и лесна текстура која ги намалува порите, го контролира сјајот и ја оплеменува текстурата на кожата.

20
591,00 ден
739,00 денСЕТ RICHE CREME ЛИМИТИРАНО ИЗДАНИЕ

Интензивно негувана и нахранета кожа

36
3.980,00 ден
6.218,00 денСЕТ СЕ ШТО МИ ТРЕБА

За секој ден или патување, два неопходни производи за него.

16
1.064,00 ден
1.267,00 денТЕСТЕР - EDP Mon Rouge спреј 1,2 ml

Eau de Parfum MON ROUGE за жени е манифест на љубовта кон самите себе!
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.SEBO VЕGЕTAL 2/1 СЕРУМ rebalans/antioksi

Серум  за ребаланс на кожата + анти оксидант кој ја матира и обновува текстурата на кожата и ги напалува порите.

20
655,00 ден
819,00 денТЕСТЕР - EDP Mon Rouge 0,7 ml

Eau de Parfum MON ROUGE за жени е манифест на љубовта кон самите себе!
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.EDT AMBRE NOIR 100ml

Интензитет на темното дрво, сензуалност на килибарот.

20
1.935,00 ден
2.419,00 денСЕТ Ambre Noir

Потврдете ја вашата заводливост со мирисот кој го комбинира интензитетот на дрвенестите ноти од пачули и ветивер со сензуалноста на тонка мешунката.

20
2.526,00 ден
3.157,00 денEau fraiche Цвет од цреша 100ml

Мирис на цвет од цреша.

20
1.047,00 ден
1.309,00 денEau fraiche Роза 100ml

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис од штотуку набрани рози.

20
1.047,00 ден
1.309,00 денEau fraiche Вербена 100ml

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис на свежи листови од Вербен.

20
1.047,00 ден
1.309,00 денEau fraiche Зелен чај 100ml

Освежувачка експлозија на зелен чај.

20
1.047,00 ден
1.309,00 денEau fraiche Момина солза 100ml

Свеж, префинет мирис на момина солза

20
1.047,00 ден
1.309,00 денHYDRA VEGETAL ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА 50 М

Кожата е моментално исполнета со вода и непрекинато хидрирана во текот на 24h. За нормална и комбинирана кожа, лесна и свежа текстура на гел која брзо се впива.

20
591,00 ден
739,00 денSEBO VЕGЕTAL СОС ПРОТИВ АКНИ 10ml

SOS против акни со невидлива текстура за здрава кожа без акни и дамки.

20
455,00 ден
569,00 денANTI AGE GLOBAL ФЛУИД ПРОТИВ ДАМКИ SPF30

Веднаш по првото нанесување кожата е заштитена од  UVA/UVB зраци.

НОВО
30
1.721,00 ден
2.459,00 денHYDRA VEGETAL 48h ХИДРАТАНТНА КРЕМА 50 M

48h* непрекината хидратација за нормална и сува кожа

20
591,00 ден
739,00 денEDP Sel d'azur 100ml

Ветер кон отвореното море

20
2.071,00 ден
2.589,00 ден