КАПЕЊЕ И ТУШИРАЊЕ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КАПЕЊЕ И ТУШИРАЊЕ

Пронајден(о) е 108  производ(и)
Редослед Производи по страна:


НГ ТЕЧЕН САПУН WINTER APPLE 190мл

Гел за чистење раце со гурмански мирис од печено јаболко во кој можете да уживате секој ден.

НОВО
50
145,00 ден
289,00 денНГ УЛТРА БОГАТ БАЛЗАМ ЗА ТУШИРАЊЕ 200ml

Ваш омилен богат балзам за туширање во оваа лимитирана колекција.

НОВО
50
185,00 ден
369,00 денPLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ ПРАСКА/АНАСОН 400 мл

За вистинско уживање при туширањетоPLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ ПРАСКА/АНАСОН 200 мл

За вистинско уживање при туширањетоСет манго & коријандер basic

Yves Rocher го одбра кориандерот кој што со својот пикантен цветен здив и освежувачката и оживувачка свежина, заокружена со разнобојните и живи ноти на мангото поттикнува мигови на виталност и ги стимулира вашите чувства

10
869,00 ден
966,00 денСЕТ 3 ГЕЛА ЗА ТУШИРАЊЕ/КРЕМАСТ

Сакате топли и кремасти текстури на вашата кожа? Тогаш за вас е овој сет 3 гела за туширање кој ќе ве размази со сензуалните мириси.

11
830,00 ден
936,00 денСЕТ СЕНЗУАЛЕН КОКОС

Yves Rocher  одбра кокос, свеж, вкусен, мек, полн со сокови и млеко, кој на вашата кожа H16остава суптилна и сензуална трага...

10
1.062,00 ден
1.185,00 ден48h ДЕЗОДОРАНС СО БИО МЕНТА 50мл

Овој дезодоранс од органска менат од La Gacilly штити 48 часа од непријатни мириси благодарение на есенцијалните мирисливи масла.

НОВО


48h ДЕЗОДОРАНС СО БИО КАМИЛИЦА 50мл

Овој дезодоранс со органска камилица од La Gacillyja штити  48 часа од непријатните мириси благодарение на својот ефикасен нежен мирис.

НОВО


48h ДЕЗОДОРАНС СО БИО ЕДУЛИС 50мл

Овој дезодоранс со био едулис од  La Gacilly штити во текот на 48 часа од непријатните мириси  благодарение на ултра ефикасниот освежувачки мирис.

НОВО


BOIS DE SAUGE ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 200 мл

Откријте ја целата ароматична свежина на вашата тоалетна вода под тушот.Сет кокос basic

Yves Rocher го одбра кокосот, свеж, вкусен, мек, полн со сок и млеко, кој на вашата кожа остава суптилна и сензуална трага...

10
869,00 ден
966,00 денСет лаванда & капина basic

Мирисот на етеричното масло од лаванда во комбинација со сочната капина ви пружа незаборавни мигови на нежност и опуштање под тушот или во кадата.

10
869,00 ден
966,00 денСет бадем & цвет портокал

За опуштувачка нега, Yves Rocher ги поврза апсолутот од водичка од цвет од портокал и екстракт од бадем.

10
1.094,00 ден
1.216,00 денСЕТ маслина-petit grain

За вистински моменти на опуштање, Yves Rocher  ги одбра маслинките обвиени со сонце и етеричното масло од petit grain со потекло од Медитеранот.

10
1.062,00 ден
1.185,00 денСЕТ MIDNIGHT BERRIES & KARITE

Нахранета, обновена и смирена кожа, обвиена со овошен мирис на црвени бобинки.

НОВО
15
822,00 ден
967,00 денНГ БОГАТ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО 150мл

Бескрајно мека кожа благодарение на богатиот пилинг од лимитираната колекција!

НОВО
50
285,00 ден
569,00 денСЕТ MIDNIGHT BERRIES & KARITE PREMIUM

Се што посакувам овие празници; беспрекорно мека и негувана кожа, обвиена со овошен мирис на  црвени бобинки

НОВО
15
1.873,00 ден
2.204,00 денСЕТ МАНГО - КОРИЈАНДЕР

Yves Rocher  одбра коријандер со пикантен цветен здив, освежувачка и оживувачка свежина, заокружена со шарени и живи ноти од манго кои поттикнуваат момент на виталност кој ги стимулира вашите чувства.

10
1.062,00 ден
1.185,00 денСЕТ WINTER APPLE & KARITE PREMIUM

Се што посакувам овие празници; беспрекорно мека и негувана кожа, обвиена со сладок мирис на печени јаболка.

НОВО
15
1.873,00 ден
2.204,00 денТЕЛО КРЕМА ЗА ТУШИРАЊЕ БИО ЗОБ 200 ml

Со повеќе од 2/3 билно масло, богатата и хранлива фомула на оваа крема за туширање ја штити вашата кожа од сушење.

НОВО
20
359,00 ден
449,00 денТЕЛО БОГАТ ПИЛИНГ 150мл

Овој кремаст пилинг збогатен со shea масло нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата.

НОВО
20
487,00 ден
609,00 денТЕЛО БИЛЕН ПИЛИНГ 150мл

Овој ултра топив пилинг збогатен со семки од кајсија природно ги отстранува мртвите клетки од кожата.

НОВО
20
487,00 ден
609,00 денТЕЛО ДЕТОКС ПИЛИНГ 150мл

Овој кремаст пилинг збогатен со билен јаглен природно ги отстранува мртвите клетки од кожата.

НОВО
20
487,00 ден
609,00 денНГ СЕТ MIDNIGHT BERRIES-балзам&крема&пил

4 мини производи од лимитираната колекција во неодоливо пакување за незаборавно празнично чувство.

НОВО
50
410,00 ден
819,00 денНГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО MIDNIGHT BERRIES 150мл

Ефикасен пилинг од семки од кајсија во комбинација со овошно, мирисливи, црвени бобинки.

НОВО
50
265,00 ден
529,00 денНГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО WINTER APPLE 150мл

Ефикасен пилинг од семки од кајсија во комбинација со сладок мирис на печено јаболко.

НОВО
50
265,00 ден
529,00 денНГ PLAISIRS СЕТ ГЕЛОВИ ЗА ТУШИРАЊЕ 6*50м

Уживајте во туширањето благодарение на 6-те различни мириси, зависно од вашето расположение.

НОВО
20
655,00 ден
819,00 денPLAISIRS NATURE Мирис.вода праска/анасон

Енергетски мирислив спреј за тело и коса.

НОВО


НГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ MIDNIGHT BERRIES 200м

Овошен мирис со слатко киселкасти ноти од црвени бобинки кои ќе ви овозможат уживање под тушот.

НОВО
50
100,00 ден
199,00 денСЕТ MIDNIGHT BERRIES BASIC

Ќе ве освојат овошно мирисливите црвени бобинки во кои може да уживате секој ден.

НОВО
15
541,00 ден
637,00 денHAMMAMELIS ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ 400ml

Овој благ гел за туширање е совршен за целото семејство. Неговата формула без сулфати* збогатена со органски хамамелис нежно ја чисти и смирува кожата по туширањето.

20
391,00 ден
489,00 денНГ СЕТ WINTER APPLE-балзам&крема&пилинг

4 мини производи од лимитираната колекција во неодоливо пакување за незаборавно празнично чувство.

НОВО
50
410,00 ден
819,00 денMONOI МАСЛЕН ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО 150мл

Двофазен пилинг за блескав тен

НОВО


НГ СЕТ КАРИТЕ-гел&лосион&пилинг

За прекрасно негувана и нахранета коса.

НОВО
20
719,00 ден
899,00 денMONOI ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 200 мл

Бидејќи Monoi, Yves Rocher и вие имате долга прикаска, одбравме автентично Monoi масло.Сет ориентален арган & роза

За нега инспирирана од тајните на ориентот, Yves Rocher искомбинира две митски билки од Мароко, органски одгледани: арган и роза.

10
914,00 ден
1.016,00 денНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ MIDNIGHT BERRIES 400м

Овошен мирис со слатко киселкасти ноти од црвени бобинки кои ќе ви овозможат уживање под тушот.

НОВО
50
145,00 ден
289,00 денСЕТ MIDNIGHT BERRIES MUST HAVE

Овошен мирис со слатко киселкасти ноти од црвени бобинки кои ќе ви овозможат уживање.

НОВО
15
864,00 ден
1.016,00 денНГ ТЕЧЕН САПУН MIDNIGHT BERRIES 190мл

Гел за чистење раце со овошен мирис од црвени бобинки во кој можете да уживате секој ден.

НОВО
50
145,00 ден
289,00 денНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ WINTER APPLE 200мл

Гурманскиот мирис на печено јаболко ќе ви овозможи вистинско уживање под тушот.

НОВО
50
100,00 ден
199,00 денСЕТ WINTER APPLE BASIC

Ќе ве освојат овошно мирисливите црвени бобинки во кои може да уживате секој ден.

НОВО
15
541,00 ден
637,00 денНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ WINTER APPLE 400мл

Гурманскиот мирис на печено јаболко ќе ви овозможи вистинско уживање под тушот.

НОВО
50
145,00 ден
289,00 денСЕТ WINTER APPLE MUST HAVE

Гурманскиот мирис на печено јаболко ќе ви овозможи вистинско уживање.

НОВО
15
864,00 ден
1.016,00 денСЕТ WINTER APPLE & KARITE

Нахранета, обновена и смирена кожа, обвиена со сладок мирис на печени јаболка и цимет.

НОВО
15
822,00 ден
967,00 денPLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. БАДЕМ/ПОРТОКАЛ 400ml

Уживање во топла купка со нежни и релаксирачки предности.PLAISIRS 3 САПУН ЛАВАНДА/КАПИНА 80g

Благ сапун збогатен со екстракт од капина и етерично масло од лаванда со релаксирачки својства.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАСЛИНА/PETIT 400 мл

Сакате ли да почувствувате задоволство и моменти на опуштање под вашиот туш?PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАГНОЛ./БЕЛ ЧАЈ 400m

Гел за туширање со мирис од магнолија и бел чај кој опушта.