НЕГА НА КОСА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НЕГА НА КОСА

Пронајден(о) е 59  производ(и)
Редослед Производи по страна:


КОСА БАЛЗАМ БИЛЕН, БОГАТ 250 ml

1 билен балзам – 1000 примени за обновување на тенката коса

НОВО
30
601,00 ден
859,00 денКОСА БАЛЗАМ БИЛЕН150мл

1 билен балзам – 1000 примени за обновување на тенката коса

НОВО
30
510,00 ден
729,00 денКОСА БАЛЗАМ БИЛЕН, ЛЕСЕН 150мл

1 билен балзам – 1000 примени за обновување на тенката коса

НОВО
30
510,00 ден
729,00 денLOVE MY PLANET ШАМПОН ТВРД ЗА МЕКА КОСА

Помалку пластика, повеќе убавина.

НОВО
20
423,00 ден
529,00 денLOVE MY PLANET ШАМПОН ТВРД ЗА СЈАЈ 60г

Помалку пластика, повеќе убавина.

НОВО
20
423,00 ден
529,00 денLOVE MY PLANET ШАМПОН ТВРД ЗА ОБНОВ. КОС

Помалку пластика, повеќе убавина.

НОВО
20
423,00 ден
529,00 ден@КОСА ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ 300ml

Стимулирачки шампон против опаѓање збогатен со бела лупина која ги зацврстува влакната.

20
263,00 ден
329,00 ден@КОСА ТРЕТМАН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ 4х15ml

Интензивен месечен третман против паѓање на косата, збогатен со бела лупина. Нанесете секој 2 ден на коренот од косата.

20
799,00 ден
999,00 ден@КОСА БАЛЗАМ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ 200ml

Овој балзам за детоксикација на коса со екстракт од бела лупина, совршено ја расплетува косата и ја заштитува од нечистотиите од околината.

20
231,00 ден
289,00 денКОСА ШАМПОН ЗА ВИТКАНА КОСА 300ml

Локните изгледаат дефинирано, еластични се и флексибилни.

20
239,00 ден
299,00 денКОСА БАЛЗАМ ЗА ВИТКАНА КОСА 200ml

Ги дефинира локните без отежнување

20
215,00 ден
269,00 денКОСА КРЕМА ЗА ДЕФИНИРАЊЕ ЛОКНИ 150мл

Кремата за дефинирање на косата ќе го обликува и истакне природниот облик на вашите локни.

20
423,00 ден
529,00 денКОСА ШАМПОН ЗА МАСНА КОСА 300ml

Шампон за масна коса со текстура на гел збогатен со коприва која нежно го чисти скалпот. За убава и чиста коса.

20
215,00 ден
269,00 денКОСА КИСЕЛИНА ЗА МАСНА КОСА 150мл

Оваа киселина за масна коса ја ја прочистува косата и ја ослободува од каменецот и сите нечистотии.

20
351,00 ден
439,00 денКОСА ШАМПОН ЗА ПРАВА КОСА 300ml

Дисциплинирана и мазна коса без отежнување

20
239,00 ден
299,00 денКОСА ФЛУИД ЗА ИЗМАЗНУВАЊЕ 150мл

Природно дисциплинирана, мазна и лесна коса без отежнување.

20
359,00 ден
449,00 денLOVE MY PLANET ШАМПОН КОНЦ. 100ml

Овој шампон  со концентрирана формула е вистинска козметичка иновација.

20
215,00 ден
269,00 денКОСА МИНИ МИЦЕЛАРЕН ШАМПОН 50 мл

Мицеларен шампон збогатен со екстракт од моринга семки кој ги отстранува нечистотиите од надворешното загадување и ја детоксицира косата.КОСА 2/1 КРЕМА/МАСКА ОБОЕНА КОСА 200ml

Оваа 2 во 1 крема и маска за коса со пулпа од акаи бобинка, ја обновува и штити бојата на косата и и овозможува беспрекорна мекост.

20
351,00 ден
439,00 ден@КОСА БАЛЗАМ УНИВЕРЗАЛЕН БИЛЕН 150 мл

Вистински концентрат за нега на коса.

20
423,00 ден
529,00 денMONOI BEACH WAVES СПРЕЈ ЗА КОСА 125ml

Солен спреј со нежен летен мирис со кој ќе се чувствувате како штотуку да сте се вратиле од плажа.MONOI ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 400 мл

Бидејќи Monoi, Yves Rocher и вие имате долга прикаска, одбравме автентично Monoi масло.MONOI ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 200 мл

Бидејќи Monoi, Yves Rocher и вие имате долга прикаска, одбравме автентично Monoi масло.@КОСА ШАМПОН ЗА РАСПЛЕТКУВАЊЕ 300ml

Овој благ шампон од хамамелис, ја регулира иритацијата на скалпот и совршено ја расплетува косата.КОСА КИСЕЛИНА ЗА СЈАЈНА КОСА 150мл

Оваа киселина од малина   ја прочистува косата и ја ослободува од каменецот и сите нечистотии.

20
351,00 ден
439,00 денКОСА КИСЕЛИНА DETOX ЗА КОСА 150 МЛ

Двојно ги елиминира честичките кои ја загадуваат косата.

20
359,00 ден
449,00 ден@КОСА ХРАНЛИВА КРЕМА 150ml

Оваа дневна крема со масло од авокадо збогатено со масни киселини и овозможува на кожата да ја врати рамнотежата на липидите во текот на 24 часа.

20
415,00 ден
519,00 ден@ПУМПИЦА ЗА ШИШЕ 300 ml

За совршено дозирање на вашиот шампон за коса.

20
55,00 ден
69,00 ден@КОСА ШАМПОН I LOVE MY PLANET 300ml

Благ шампон збогатен со билни витамини и екстракт од лимон. За сите типови на коса.

20
215,00 ден
269,00 денКОСА ШАМПОН ЗА ОБОЕНА КОСА 300ml

Шампон за обоена коса без сулфати, збогатен со пулпа од акаи бобинка која нежно ја мие косата и ја штити бојата. Нанесете на влажна коса, масирајте го скалпот и измијте.

20
239,00 ден
299,00 ден@КОСА ШАМПОН ОБНОВУВАЧКИ 300ml

Шампон за обновување, без силикони и без сулфати,  збогатен со масло од јојоба која интензивно ја обновува косата. Нанесете на влажна коса, масирајте го скалпот и измијте.

20
239,00 ден
299,00 денPLAISIRS NATURE Мирис.вода бурбон ванила

Мирислива водичка за тело и коса со сензуален мирис на бурбон ванила.PLAISIRS NATURE Мирис.вода кокос

За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа екстракт од кокос за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.КОСА ШАМПОН ЗА СЈАЈ 300ml

Шампон за сјај, збогатен со невен, со својство за измазнување. Косата го враќа природниот сјај.

20
215,00 ден
269,00 ден@КОСА ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН 300ml

Шампон за волумен, збогатен со квиноја која ги задебелува влакната и ги подига од коренот.

20
215,00 ден
269,00 денКОСА БАЛЗАМ ЗА ИНТЕНЗИВЕН СЈАЈ 200 ml

Балзам за сјај, збогатен со невен, со својство за измазнување. Косата го враќа природниот сјај.

20
215,00 ден
269,00 денКОСА БАЛЗАМ ЗА ВОЛУМЕН 200 ml

Балзам за волумен, збогатен со квиноја која ги задебелува влакната и ги подига од коренот.

20
215,00 ден
269,00 ден@КОСА БАЛЗАМ ЗА ОБНОВУВАЊЕ 200 ml

Балзам за обновување, збогатен со масло од јојоба која интензивно ја обновува косата. Нанесете на влажна коса и измијте.

20
215,00 ден
269,00 денКОСА СПРЕЈ ЗА ВОЛУМЕН 150 ml

Спреј за волумен за ретка и тенка коса.

20
431,00 ден
539,00 денКОСА БАЛЗАМ ЗА ОБОЕНА КОСА200 ml

Балзам за обоена коса збогатен со пулпа од акаи бобинка која нежно ја мие расплеткува косата и ја чува постојаноста на бојата.

20
231,00 ден
289,00 ден@КОСА БАЛЗАМ ХРАНЛИВ 200 ml

Балзам збогатен со есенцијални масни киселини кои ја расплеткуваат косата и интензивно ја хранат.

20
215,00 ден
269,00 ден@КОСА 2/1 БАЛЗАМ/МАСКА ЗА ОБНОВ. 200ml

Овој 2 во 1 балзам и маска со обновувачко масло од јојоба длабински ја обновува косата и го спречува понатамошното оштетување.

20
351,00 ден
439,00 ден@КОСА 2/1 КРЕМА/МАСКА ХРАНЛИВА 200ml

Оваа 2 во 1 крема и маска со масло од авокадо е богата со есенцијални масни киселини кои ја обновуваат и одржуваат рамнотежата на липидите на косата.

20
351,00 ден
439,00 ден@КОСА МАСЛО ОБНОВУВАЧКО 150 ml

Повеќенаменска маслена купка која содржи 3 цвета и масло од јојоба. Делува на регенерација на влакната на косата.

20
399,00 ден
499,00 денКОСА ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ 300ml

Шампон против првут, збогатен со калинка која делува на микроорганизмите кои создаваат првут.

20
239,00 ден
299,00 денКОСА КРЕМА ЗА МИЕЊЕ 200ml

Шампон во крема кој не пени и го олеснува расчешлуваето на косата. Без сулфати и без силикони. Може да се користи секој ден или наизменично со традиционалните шампони.

20
215,00 ден
269,00 денКОСА БАЛЗАМ ДЕТОКС 200ml

Detox балзам збогатен со екстракт од моринга семки кој совршено ја расплетува косата и делува како штит против нечистотиите.

20
231,00 ден
289,00 денКОСА ШАМПОН МИЦЕЛАРЕН 300ml

Мицеларен шампон збогатен со екстракт од моринга семки кој ги отстранува нечистотиите од надворешното загадување и ја детоксицира косата.

20
231,00 ден
289,00 денКОСА ПИЛИНГ ДЕТОКС ЗА СКАЛП 150ml

Пилинг за скалп збогатен со екстракт од семки од моринга кој ги отстранува нечистотиите, го намалува мастењето на косата и го прочистува скалпот.

20
359,00 ден
449,00 ден