КАПЕЊЕ И ТУШИРАЊЕ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КАПЕЊЕ И ТУШИРАЊЕ

Пронајден(о) е 100  производ(и)
Редослед Производи по страна:


СЕТ EXTRAORDINARY SHEA II

Нега за многу сува кожа во лимитирано празнично издание.

15
1.534,00 ден
1.805,00 денСЕТ EXTRAORDINARY SHEA I

Подарете си себеси или на својата најдрага личност производи со органско shea масло кое ќе ја нахрани и негува и најсувата кожа.

15
1.153,00 ден
1.356,00 денCOMME UNE EVIDENCE МИРИСЛИВ ГЕЛ ЗА ТУШИ

Капење исполнето со мирис складен со вашиот парфем.

30
461,00 ден
659,00 денСЕТ MY VANILLA GARDEN

Совршен подарок кој ќе го разбуди вашиот празничен дух.

15
1.443,00 ден
1.698,00 денСЕТ GOURMENT BLACKBERRY I

Совршено хидрирана и чиста кожа обвиена со сладок мирис на капина.

15
880,00 ден
1.035,00 денСЕТ GOURMENT BLACKBERRY II

Сладок мирис на капина во лимитирано празнично издание.

15
803,00 ден
945,00 денСЕТ BLACKBERRY & SHEA

Разбудете ги своите сетила и уживајте во овој мирислив сет.

15
1.118,00 ден
1.315,00 денСЕТ MELTING ORANGE I

Совршено хидрирана и чиста кожа обвиена со гурмански мирис на чоколадо и портокал.

15
880,00 ден
1.035,00 денСЕТ MELTING ORANGE II

Гурмански мирис на портокал и чоколадо во лимитирано празнично издание.

15
803,00 ден
945,00 денСЕТ ORANGE & SHEA

Разбудете ги своите сетила и уживајте во овој мирислив сет.

15
1.118,00 ден
1.315,00 денСЕТ EXTRAORDINARY SHEA PREMIUM

Нега за многу сува кожа и коса во лимитирано празнично издание

15
2.395,00 ден
2.818,00 денНГ СЕТ МИНИ ГЕЛОВИ ЗА ТУШИРАЊЕ 6X50ML

Под тушот релаксирајте се со 6 различни мириси зависно од вашето расположение.

НОВО


НГ ГЕЛ/ТУШ.MY VANILLA GARDEN 200 M

Гел за туширање кој ќе го разбуди пријатното чувство и ќе ве поврзе со празничниот дух.

НОВО


НГ КРЕМА ЗА ТУШ.EXTRAORDINARY SHEA 200 M

Богат балзам за туширање за многу сува кожа во лимитирано издание.

НОВО


НГ СЕТ MELTING ORANGE

Четири мини производи од лимитираната колекција во неодоливо пакување за незаборавно празнично уживање, благодарение на слатката капина.

НОВО


НГ ГЕЛ/ТУШ. MELTING ORANGE 400 ML

Сладок мирис на портокал и чоколадо

НОВО


НГ ГЕЛ/ТУШ. MELTING ORANGE 200 ML

Сладок мирис на портокал и чоколадо

НОВО


НГ МАСЛЕН ПИЛИНГ MELTING ORANGE 150 ML

Ја прави кожата мазна и прекрасно мирислива.

НОВО


НГ ТЕЧЕН САПУН MELTING ORANGE 190 ML

Лимитирано издание на течен сапун со мирис на портокал и чоколадо.

НОВО


НГ СЕТ GOURMET BLACKBERRY

Четири мини производи од лимитираната колекција во неодоливо пакување за незаборавно празнично уживање, благодарение на слатката капина.

НОВО


НГ ГЕЛ/ТУШ. GOURMET BLACKBERRY 400

Сладок мирис на капина  под тушот.

НОВО


НГ ГЕЛ/ТУШ. GOURMET BLACKBERRY 200

Сладок мирис на капина  под тушот.

НОВО


НГ ТЕЧЕН САПУН GOURMET BLACKBERRY 190 ML

Лимитирано издание на течен сапун со сладок мирис на капина.

НОВО


НГ МАСЛЕН ПИЛИНГ GOURMET BLACKBERRY 150

Ја прави кожата мазна и прекрасно мирислива.

НОВО


СЕТ маслина-petit grain

За вистински моменти на опуштање, Yves Rocher  ги одбра маслинките обвиени со сонце и етеричното масло од petit grain со потекло од Медитеранот.

10
1.062,00 ден
1.185,00 денСет ориентален арган & роза

За нега инспирирана од тајните на ориентот, Yves Rocher искомбинира две митски билки од Мароко, органски одгледани: арган и роза.

10
914,00 ден
1.016,00 денСет - нежна нега за чувствителна кожа

Совршена нега за цело семејство и деца од 3 години. Благодарение на формулата збогатена со Хамамелис, чувството на затегнување на кожата е смирено и кожата е заштитена, хидрирана и смирена.

20
1.317,00 ден
1.646,00 денСЕТ МАНГО - КОРИЈАНДЕР

Yves Rocher  одбра коријандер со пикантен цветен здив, освежувачка и оживувачка свежина, заокружена со шарени и живи ноти од манго кои поттикнуваат момент на виталност кој ги стимулира вашите чувства.

10
1.062,00 ден
1.185,00 денСЕТ СЕНЗУАЛЕН КОКОС

Yves Rocher  одбра кокос, свеж, вкусен, мек, полн со сокови и млеко, кој на вашата кожа H16остава суптилна и сензуална трага...

10
1.062,00 ден
1.185,00 денСет манго & коријандер basic

Yves Rocher го одбра кориандерот кој што со својот пикантен цветен здив и освежувачката и оживувачка свежина, заокружена со разнобојните и живи ноти на мангото поттикнува мигови на виталност и ги стимулира вашите чувства

10
869,00 ден
966,00 денPLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. БАДЕМ/ПОРТОКАЛ 400ml

Уживање во топла купка со нежни и релаксирачки предности.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАСЛИНА/PETIT 400 мл

Сакате ли да почувствувате задоволство и моменти на опуштање под вашиот туш?PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАНГО/КОРИЈАНДЕР 400

Уживајте во топлата купка со нежни, енергетски својства.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАЛИНА/НАНЕ 400ml

Уживајте во топлата купка со нежни и енергетски нотиPLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАГНОЛ./БЕЛ ЧАЈ 400m

Гел за туширање со мирис од магнолија и бел чај кој опушта.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАГНОЛ./БЕЛ ЧАЈ 200m

Гел за туширање со мирис од магнолија и бел чај кој опушта.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. ПАМУК / МИМОЗА 400m

Гел за туширање со мирис од цвет од памук и мимоза кој опушта.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. ПАМУК / МИМОЗА 200m

Гел за туширање со мирис од цвет од памук и мимоза кој опушта.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. КАЛИНКА/РОЗА 400m

Гел за туширање со енергетски мирис од калинка и бобинки од роза.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. КАЛИНКА/РОЗА 200m

Гел за туширање со енергетски мирис од калинка и бобинки од роза.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. ЗРНА КАФЕ 400m

Гел за туширање со сензуален мирис од од зрна кафе.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. ЗРНА КАФЕ 200m

Гел за туширање со сензуален мирис од од зрна кафе.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. КОКОС 400ml

Уживајте во топлата купка со деликатниот и сензуален мирисPLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. КОКОС 200ml

Уживајте во топлата купка со деликатниот и сензуален мирисPLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. ЛАВАНДА/КАПИНА 200ml

Уживајте во топлата купка  со релаксирачки својства.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. БАДЕМ/ПОРТОКАЛ 200ml

Уживање во топла купка со нежни и релаксирачки предности.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАСЛИНА/PETIT GRAIN

Сакате ли да почувствувате задоволство и моменти на опуштање под вашиот туш?PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. МАНГО/КОРИЈАНДЕР 200

Уживајте во топлата купка со нежни, енергетски својства.LOVE MY PLANET КОНЦ. ГЕЛ КАЛИНКА100 мл

Компактното  шишенце содржи концентриран гел за 40 туширања, исто како и обичното шише од 400 мл!LOVE MY PLANET КОНЦ. ГЕЛ ВАНИЛА100 мл

Со својата концетрирана формула, овој гел за туширање со лесна текстура е вистинска козметичка иновација. Ви овозможува 40 туширања во компактно шишенце – исто колку и обичното шишенце од 400 мл!