Секојдневна нега: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Секојдневна нега

Пронајден(о) е 32  производ(и)
Редослед Производи по страна:


PLAISIRS 3 ЛОСИОН ВАНИЛА 200ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.Сет манго & коријандер basic

Yves Rocher го одбра кориандерот кој што со својот пикантен цветен здив и освежувачката и оживувачка свежина, заокружена со разнобојните и живи ноти на мангото поттикнува мигови на виталност и ги стимулира вашите чувства

10
869,00 ден
966,00 денPLAISIRS 3 ЛОСИОН ВАНИЛА 390ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.PLAISIRS 3 ЛОСИОН КОКОС 390ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.СЕТ СЕНЗУАЛЕН КОКОС

Yves Rocher  одбра кокос, свеж, вкусен, мек, полн со сокови и млеко, кој на вашата кожа H16остава суптилна и сензуална трага...

10
1.062,00 ден
1.185,00 денНГ ЛОСИОН ЗА ТЕЛО EXTRAORDINARY SHEA 200

Хранливиот лосион за тело во лимитирано издание интензивно ја храни кожата.

НОВО


СЕТ EXTRAORDINARY SHEA II

Нега за многу сува кожа во лимитирано празнично издание.

15
1.534,00 ден
1.805,00 денТЕЛО ОБН.ЛОСИОН ЗА СУВА КОЖА 150 ML

Интензивно ја обновува и храни сувата и оштетена кожа.

20
655,00 ден
819,00 денСЕТ EXTRAORDINARY SHEA I

Подарете си себеси или на својата најдрага личност производи со органско shea масло кое ќе ја нахрани и негува и најсувата кожа.

15
1.153,00 ден
1.356,00 денPLAISIRS 3 ЛОСИОН ЛАВАНДА/КАПИНА 390ml

Уживајте во хидратантната нега со релаксираќки својства.PLAISIRS 3 ЛОСИОН БАДЕМ/ПОРТОКАЛ 390 ml

За поголемо задоволство со хидрантна нега за тело со својства за релакирање.PLAISIRS 3 ЛОСИОН МАСЛИНА/PETIT GRAIN 39

Хидратантен лосион за тело со мирис на маслина и petit grainСЕТ маслина-petit grain

За вистински моменти на опуштање, Yves Rocher  ги одбра маслинките обвиени со сонце и етеричното масло од petit grain со потекло од Медитеранот.

10
1.062,00 ден
1.185,00 денPLAISIRS 3 ЛОСИОН МАЛИНА/НАНЕ 390ml

Уживајте во топлата купка со нежни и енергетски нотиPLAISIRS 3 ЛОСИОН МАНГО/КОРИЈАНДЕР 390ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со освежувачки својства.СЕТ МАНГО - КОРИЈАНДЕР

Yves Rocher  одбра коријандер со пикантен цветен здив, освежувачка и оживувачка свежина, заокружена со шарени и живи ноти од манго кои поттикнуваат момент на виталност кој ги стимулира вашите чувства.

10
1.062,00 ден
1.185,00 денMONOI ДРАГОЦЕНО МАСЛО 100 мл

Ова светликаво масло збогатено со Monoi de Tahiti масло интензивно ја хидрира кожата и го прави светликав тенот.НГ СЕТ РОЗА АРГАН

Твои омилени производи со мирис на арган и роза во соодветно пакување.

НОВО


СЕТ GOURMENT BLACKBERRY I

Совршено хидрирана и чиста кожа обвиена со сладок мирис на капина.

15
880,00 ден
1.035,00 денСЕТ GOURMENT BLACKBERRY II

Сладок мирис на капина во лимитирано празнично издание.

15
803,00 ден
945,00 денMONOI СУВО МАСЛО ЗА ТЕЛО 125 мл

Збогатено со изворно Monoi de Tahiti масло, ова хидратантно суво масло со немасен финиш ја хидрира кожата и го нагласува тенот.MONOI ТРАДИЦИОНАЛНО МАСЛО 97% 125мл

Произведено на традиционален начин, ова негувачко Monoi масло е плод на рационално производство и заложба за одржлив развој на Тахити.СЕТ BLACKBERRY & SHEA

Разбудете ги своите сетила и уживајте во овој мирислив сет.

15
1.118,00 ден
1.315,00 денСЕТ MELTING ORANGE I

Совршено хидрирана и чиста кожа обвиена со гурмански мирис на чоколадо и портокал.

15
880,00 ден
1.035,00 денСЕТ MELTING ORANGE II

Гурмански мирис на портокал и чоколадо во лимитирано празнично издание.

15
803,00 ден
945,00 денСЕТ ORANGE & SHEA

Разбудете ги своите сетила и уживајте во овој мирислив сет.

15
1.118,00 ден
1.315,00 денPLAISIRS 3 ЛОСИОН АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 390ml

Хидратантен лосион со мирис на арган и ружа. Нанесете по потреба на целото тело и масирајте додека не се впие во кожата.Сет ориентален арган & роза

За нега инспирирана од тајните на ориентот, Yves Rocher искомбинира две митски билки од Мароко, органски одгледани: арган и роза.

10
914,00 ден
1.016,00 денPLAISIRS 3 ЛОСИОН АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 200ml

Хидратантен лосион со мирис на арган и ружа. Нанесете по потреба на целото тело и масирајте додека не се впие во кожата.НГ МАСЛО ЗА ТЕЛО АРГАН РОЗА 150 ML

Нежно чувство и мирислива хидратација

НОВО


СЕТ EXTRAORDINARY SHEA PREMIUM

Нега за многу сува кожа и коса во лимитирано празнично издание

15
2.395,00 ден
2.818,00 ден

1