НЕГА НА ТЕЛО: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НЕГА НА ТЕЛО

Пронајден(о) е 72  производ(и)
Редослед Производи по страна:


СЕТ EXTRAORDINARY SHEA II

Нега за многу сува кожа во лимитирано празнично издание.

15
1.534,00 ден
1.805,00 денНГ КРЕМА ЗА ТУШ.EXTRAORDINARY SHEA 200 M

Богат балзам за туширање за многу сува кожа во лимитирано издание.

НОВО


СЕТ EXTRAORDINARY SHEA I

Подарете си себеси или на својата најдрага личност производи со органско shea масло кое ќе ја нахрани и негува и најсувата кожа.

15
1.153,00 ден
1.356,00 денСЕТ GOURMENT BLACKBERRY I

Совршено хидрирана и чиста кожа обвиена со сладок мирис на капина.

15
880,00 ден
1.035,00 денСЕТ GOURMENT BLACKBERRY II

Сладок мирис на капина во лимитирано празнично издание.

15
803,00 ден
945,00 денСЕТ BLACKBERRY & SHEA

Разбудете ги своите сетила и уживајте во овој мирислив сет.

15
1.118,00 ден
1.315,00 денНГ МАСЛЕН ПИЛИНГ GOURMET BLACKBERRY 150

Ја прави кожата мазна и прекрасно мирислива.

НОВО


СЕТ MELTING ORANGE I

Совршено хидрирана и чиста кожа обвиена со гурмански мирис на чоколадо и портокал.

15
880,00 ден
1.035,00 денСЕТ MELTING ORANGE II

Гурмански мирис на портокал и чоколадо во лимитирано празнично издание.

15
803,00 ден
945,00 денСЕТ ORANGE & SHEA

Разбудете ги своите сетила и уживајте во овој мирислив сет.

15
1.118,00 ден
1.315,00 денНГ МАСЛЕН ПИЛИНГ MELTING ORANGE 150 ML

Ја прави кожата мазна и прекрасно мирислива.

НОВО


СЕТ EXTRAORDINARY SHEA PREMIUM

Нега за многу сува кожа и коса во лимитирано празнично издание

15
2.395,00 ден
2.818,00 денНГ СЕТ GOURMET BLACKBERRY

Четири мини производи од лимитираната колекција во неодоливо пакување за незаборавно празнично уживање, благодарение на слатката капина.

НОВО


НГ СЕТ MELTING ORANGE

Четири мини производи од лимитираната колекција во неодоливо пакување за незаборавно празнично уживање, благодарение на слатката капина.

НОВО


НГ СЕТ РОЗА АРГАН

Твои омилени производи со мирис на арган и роза во соодветно пакување.

НОВО


НГ МАСЛО ЗА ТЕЛО АРГАН РОЗА 150 ML

Нежно чувство и мирислива хидратација

НОВО


НГ ЛОСИОН ЗА ТЕЛО EXTRAORDINARY SHEA 200

Хранливиот лосион за тело во лимитирано издание интензивно ја храни кожата.

НОВО


НГ БАЛЗАМ ЗА РАЦЕ EXTRAORDINARY SHEA 50

Третман за суви и оштетени раце во лимитирано издание.

НОВО


НГ КРЕМА ЗА РАЦЕ MELTING ORANGE 30 ML

Хидрирани и меки раце, обвиени со сладок мирис.

НОВО


НГ КРЕМА ЗА РАЦЕ MELTING ORANGE 50 ML

Хидрирани и меки раце, обвиени со сладок мирис.

НОВО


НГ КРЕМА ЗА РАЦЕ GOURMET BLACKBERRY 30 M

Хидрирани и меки раце, обвиени со сладок мирис на капина.

НОВО


НГ КРЕМА ЗА РАЦЕ GOURMET BLACKBERRY 50 M

Хидрирани и меки раце, обвиени со сладок мирис на капина.

НОВО


ТЕЛО ДЕТОКС ПИЛИНГ 150мл

Овој кремаст пилинг збогатен со билен јаглен природно ги отстранува мртвите клетки од кожата.

20
487,00 ден
609,00 денТЕЛО БИЛЕН ПИЛИНГ 150мл

Овој ултра топив пилинг збогатен со семки од кајсија природно ги отстранува мртвите клетки од кожата.

20
487,00 ден
609,00 денТЕЛО БОГАТ ПИЛИНГ 150мл

Овој кремаст пилинг збогатен со shea масло нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата.

20
487,00 ден
609,00 денНОЗЕ - КРЕМА ХИДР. ЗА СУВИ СТАПАЛА 75 мл

хранлива крема за стапала збогатена со органска лаванда и масло од макадамија, која ги храни и хидрира стапалата во текот на 24 часа.НОЗЕ - БАЛЗАМ ЗА СУВИ СТАПАЛА 75 мл

Балзам за многу сува кожа на стапала збогатено со органска лаванда и shea масло за трајно нахранета и обновена кожа, без задебелување.НОЗЕ - ПИЛИНГ ЗА СТАПАЛА 75 мл

Формула збогатена со органска лаванда за мазни и меки стапала.НОЗЕ - ЛАДЕН ГЕЛ ЗА СТАПАЛА 75 мл

аден гел против замор, кој моментално ја отстранува тежината на нозете и стапалата, како и чувството на загреаност. Збогатен со органска лаванда и ментол.PLAISIRS 3 ЛОСИОН КОКОС 390ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.PLAISIRS 3 ЛОСИОН ВАНИЛА 390ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.PLAISIRS 3 ЛОСИОН ВАНИЛА 200ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.PLAISIRS 3 ЛОСИОН АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 200ml

Хидратантен лосион со мирис на арган и ружа. Нанесете по потреба на целото тело и масирајте додека не се впие во кожата.PLAISIRS 3 ЛОСИОН АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 390ml

Хидратантен лосион со мирис на арган и ружа. Нанесете по потреба на целото тело и масирајте додека не се впие во кожата.PLAISIRS 3 ЛОСИОН МАНГО/КОРИЈАНДЕР 390ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со освежувачки својства.PLAISIRS 3 ЛОСИОН МАЛИНА/НАНЕ 390ml

Уживајте во топлата купка со нежни и енергетски нотиPLAISIRS 3 ЛОСИОН МАСЛИНА/PETIT GRAIN 39

Хидратантен лосион за тело со мирис на маслина и petit grainPLAISIRS 3 ЛОСИОН БАДЕМ/ПОРТОКАЛ 390 ml

За поголемо задоволство со хидрантна нега за тело со својства за релакирање.PLAISIRS 3 ЛОСИОН ЛАВАНДА/КАПИНА 390ml

Уживајте во хидратантната нега со релаксираќки својства.@ТЕЛО ОБНОВ.БАЛЗАМ ЗА СУВА КОЖА 150 МЛ

Балзам за многу сува кожа збогатена со органско shea масло кое моментално ја ослободува кожата од затегнување, кожата е мека, мазна и еластична.

20
655,00 ден
819,00 денРАЦЕ-БАЛЗАМ СО SHEA ПУТЕР 50 мл

Балзам за раце за ладно време збогатен со shea масло.РАЦЕ-ХИДРАТАНТНА КРЕМА 75 мл

Оваа култна крема за раце е од срцето на нашите полиња во Бретањ, Франција.РАЦЕ-ХРАНЛИВА1 КРЕМА ЗА РАЦЕ 75мл

Интензивно негувани раце и пријатно чувство без пецкање.RICHE CREME КРЕМА ЗА РАЦЕ SPF20 50ml

Благодарение на оваа крема за раце SPF 20 против темни дамки, кожата е заштитена од штетното влијание на UV зраците.

20
455,00 ден
569,00 денPLAISIRS NATURE Крема за раце арган/цвет

Хидратантна крема за раце која ги прави рацете меки., хидрирани и прекрасно мирисливи.ТЕЛО ОБН.ЛОСИОН ЗА СУВА КОЖА 150 ML

Интензивно ја обновува и храни сувата и оштетена кожа.

20
655,00 ден
819,00 денPLAISIRS NATURE Крема за раце бурбон ван

Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.PLAISIRS NATURE Крема за раце кокос 30мл

Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.