КАПЕЊЕ И НЕГА НА ТЕЛО: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КАПЕЊЕ И НЕГА НА ТЕЛО

Пронајден(о) е 153  производ(и)
Редослед Производи по страна:


18
2.188,00 ден
2.668,00 денНГ СЕТ МИНИ АРГАН/РОЗА

Твоите омилени производи со мирис на арган и роза во соодветно пакување.

НОВО


MONOI ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 400 мл

Бидејќи Monoi, Yves Rocher и вие имате долга прикаска, одбравме автентично Monoi масло.НГ ЛОСИОН ОБН. WONDERFUL SHEA 200 ML

Ја обновува сувата кожа и интензивно ја негува.

НОВО


СЕТ Wonderful Shea

Откријте го обновувачкото богатство на shea путерот.

НОВО
15
1.340,00 ден
1.576,00 денНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ WONDERFUL SHEA 200 ML

Ја негува и ја храни кожата под тушот

НОВО


НГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО WONDERFUL SHEA 150 ML

Пилинг за тело кој и овозможува на кожата мекост и еластичност.

НОВО


ТЕЛО БАЛЗАМ ЗА ТУШИРАЊЕ/СУВА КОЖА 200мл

Со повеќе од 2/3 билно масло, овој течен балзам со богата текстура ја ослободува кожата од затегнување.НГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ MILKY ALMONDS 400 ML

Смирувачка купка и гел за туширање со нежен мирис на бадем.

НОВО


СЕТ Milky Almonds premium

Пријатен и млечен мирис кој ја поттикнува сладоста на бадемите.

НОВО
15
2.335,00 ден
2.747,00 денНГ КОНЦ. ГЕЛ MILKY ALMONDS 100 ML

Смирувачки гел за туширање со нежен мирис на бадем

НОВО


СЕТ Milky Almonds basic

Уживајте во пријатен момент на релаксација благодарение на смирувачкиот, млечен мирис на бадеми.

НОВО
15
1.066,00 ден
1.254,00 денНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ JUICY BERRIES 400 ML

Кожата е нежно чиста и обвиена со нежен мирис.

НОВО


СЕТ Juicy Berries premium

Совршена идеја за подарок за саканата личност или за себе!

НОВО
15
2.335,00 ден
2.747,00 денНГ КОНЦ. ГЕЛ JUICY BERRIES 100 ML

Кожата е нежно чиста и обвиена со нежен мирис.

НОВО


СЕТ Juicy Berries bacic

Овој Божиќ уживајте во пенливиот мирис на брусница.

НОВО
15
1.066,00 ден
1.254,00 денНГ ТЕЧЕН САПУН MILKY ALMONDS 190 ML

Гел за миење раце со мирис на бадем.

НОВО


СЕТ Milky Almonds fancy

Кремаст и пријатен мирис на бадем

НОВО
15
1.576,00 ден
1.853,00 денНГ ТЕЧЕН САПУН JUICY BERRIES 190 ML

Гел за миење раце со сладок мирис на брусница.

НОВО


СЕТ Juicy Berries fancy

Мека кожа обвиена со пенливиот мирис на брусница

НОВО
15
1.576,00 ден
1.853,00 денНГ КРЕМА ЗА РАЦЕ MILKY ALMONDS 30 ML

За пријатно меки, хидрирани раце со нежен мирис на бадем.

НОВО


НГ КРЕМА ЗА РАЦЕ JUICY BERRIES 30 ML

За пријатно меки, хидрирани раце кои мирисаат на слатка брусница.

НОВО


НГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО MILKY ALMONDS 150 ML

Ефикасен пилинг за тело со нежен мирис на бадем.

НОВО


НГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО JUICY BERRIES 150 ML

Ефикасен пилинг за тело со сладок мирис на брусница.

НОВО


НГ МИРИСЛИВА ВОДИЧКА MILKY ALMONDS 100 M

Лесен мирислив спреј кој го обвива телото и косата со нежен мирис на бадем.

НОВО


НОВО
15
1.270,00 ден
1.494,00 денMONOI МИРИСЛИВА ВОДИЧКА 125 мл

Повторно откријте го пријатното сончево лето.

НОВО


MONOI КРЕМА ЗА РАЦЕ 30 мл

За хидрирани и нежно мирисливи раце.

НОВО


НГ МИРИСЛИВА ВОДИЧКА JUICY BERRIES 100 M

Телото и косата мирисаат прекрасно нежно.

НОВО


СЕТ Juicy Berries must have

Вкусниот мирис на овој Божиќ!

НОВО
15
1.270,00 ден
1.494,00 денMONOI КОНЦ. ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 100 мл

Концентриран гел за тело и коса со заводлив  Monoi мирис

НОВО


НГ МАСЛЕН ПИЛИНГ MY SHINY VANILLA 150 ML

Мазен сензуален пилинг, за кожа обвиен со нежен мирис на ванила.

НОВО


НГ СЕТ МИНИ MILKY ALMONDS-гел&балзам&кре

Откријте го нашиот подарок сет под новогодишната елка.

НОВО


НГ СЕТ МИНИ JUICY BERRIES-гел&балзам&кре

Откријте ги нашите подароци под новогодишното дрво.

НОВО


SOLARIE ПРИЈАТЕН ЛОСИОН SPF 30 -150 ml

Jа штити и интензивно ја хидрира кожата

НОВО
615,00 ден
769,00 денCUIR VETIVER ГЕЛ ЗА ТЕЛО И КОСА 200ml

Мирислив гел за тело и коса со дрвенести ноти.

20
615,00 ден
769,00 денHOGGAR ШАМПОН И ГЕЛ ЗА ТУШ. 200ml

Секојдневна свежина и елеганција.

20
615,00 ден
769,00 денBOIS DE SAUGE ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 200 мл

Откријте ја целата ароматична свежина на вашата тоалетна вода под тушот.

20
615,00 ден
769,00 денROLL-ON ДЕЗОДОРАНС ПРОЧИСТУВАЧКИ 50 ml

За пријатно чувство без компромиси.ROLL-ON ДЕЗОДОРАНС НЕЖЕН 50 ml

Нежно чувство без компромисиPLAISIRS 3 САПУН ЛАВАНДА/КАПИНА 80g

Благ сапун збогатен со екстракт од капина и етерично масло од лаванда со релаксирачки својства.PLAISIRS 3 ГЕЛ/ТУШ. БАДЕМ/ПОРТОКАЛ 200ml

Уживање во топла купка со нежни и релаксирачки предности.