ИДЕИ ЗА ПОДАРОЦИ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ИДЕИ ЗА ПОДАРОЦИ

Пронајден(о) е 16  производ(и)
Редослед Производи по страна:


PLAISIRS 3 ЛОСИОН ВАНИЛА 390ml

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.СЕТ СЕНЗУАЛЕН КОКОС

Yves Rocher  одбра кокос, свеж, вкусен, мек, полн со сокови и млеко, кој на вашата кожа H16остава суптилна и сензуална трага...

10
1.062,00 ден
1.185,00 денСет кокос basic

Yves Rocher го одбра кокосот, свеж, вкусен, мек, полн со сок и млеко, кој на вашата кожа остава суптилна и сензуална трага...

10
869,00 ден
966,00 денPLAISIRS NATURE Крема за раце кокос 30мл

Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.PLAISIRS 3 ЛОСИОН МАЛИНА/НАНЕ 390ml

Уживајте во топлата купка со нежни и енергетски нотиСЕТ MIDNIGHT BERRIES & KARITE

Нахранета, обновена и смирена кожа, обвиена со овошен мирис на црвени бобинки.

НОВО
15
822,00 ден
967,00 денСЕТ MIDNIGHT BERRIES & KARITE PREMIUM

Се што посакувам овие празници; беспрекорно мека и негувана кожа, обвиена со овошен мирис на  црвени бобинки

НОВО
15
1.873,00 ден
2.204,00 денСЕТ МАНГО - КОРИЈАНДЕР

Yves Rocher  одбра коријандер со пикантен цветен здив, освежувачка и оживувачка свежина, заокружена со шарени и живи ноти од манго кои поттикнуваат момент на виталност кој ги стимулира вашите чувства.

10
1.062,00 ден
1.185,00 денСЕТ WINTER APPLE & KARITE PREMIUM

Се што посакувам овие празници; беспрекорно мека и негувана кожа, обвиена со сладок мирис на печени јаболка.

НОВО
15
1.873,00 ден
2.204,00 денСет обновете ја многу сувата кожа!

Нега за тело збогатена со органски ши путер кој ја ослободува кожата од затегнатост. Кожата станува M67мека, мазна и заштитена.

20
1.693,00 ден
2.116,00 денСЕТ MIDNIGHT BERRIES BASIC

Ќе ве освојат овошно мирисливите црвени бобинки во кои може да уживате секој ден.

НОВО
15
541,00 ден
637,00 денСЕТ ЗА УБАВИ РАЦЕ

Секој ден ден беспрекорно негувани раце и нокти обвиени со празнични ноти со слатко киселкасти црвени бобинки или сладок мирис на печени јаболка.

НОВО
24
606,00 ден
797,00 денСЕТ MIDNIGHT BERRIES MUST HAVE

Овошен мирис со слатко киселкасти ноти од црвени бобинки кои ќе ви овозможат уживање.

НОВО
15
864,00 ден
1.016,00 денСЕТ WINTER APPLE BASIC

Ќе ве освојат овошно мирисливите црвени бобинки во кои може да уживате секој ден.

НОВО
15
541,00 ден
637,00 денСЕТ WINTER APPLE MUST HAVE

Гурманскиот мирис на печено јаболко ќе ви овозможи вистинско уживање.

НОВО
15
864,00 ден
1.016,00 денСЕТ WINTER APPLE & KARITE

Нахранета, обновена и смирена кожа, обвиена со сладок мирис на печени јаболка и цимет.

НОВО
15
822,00 ден
967,00 ден

1