I LOVE MY PLANET КОНЦ. ГЕЛ МАЛИНА/МЕНТА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

I LOVE MY PLANET КОНЦ. ГЕЛ МАЛИНА/МЕНТА            

 

КОНЦЕНТРИРАН ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ МАЛИНА МЕНТА 100ml

Компактното  шишенце содржи концентриран гел за 40 туширања, исто како и обичното шише од 400 мл!

Секогаш кога се туширање ќе  користите помал производ, а конечниот резултат е ист. Со користењето на овој производ придонесувате до зачувување на околината.

Плус: Со едно притискање добивате точна количина на производот за едно туширање. 


Текстура: Лесен гелНаша предност:
• Произведено во Бретањ, Франција
• База на чистење од природно потекло
• Дерматолошки тестирано
• Регистриран патент за иновативна формула
• 2 пати помалку пластика ***
• 2 пати помалку CO2 *
• Шишенце соодветно за рециклирање, создадено од рециклирачка пластика**
• Лесно биоразградлива формула
• 100ml формула соодветно за 40 туширања  (=исто како и шише од  400ml)

1 купен производ = 1 посадено дрво

* Во споредба со шише од 400 мл гел за туширање
** Без адитиви
*** Иднината се наоѓа во компактното шишенце, содржи 2 пати помалку пластика и 5 пати помалку простор за транспорт до продавниците.


АКТИВНИ БИЛКИ: МЕНТА & МАЛИНА

Yves Rocher одбра есенцијално масло од мента поради неговите ароматични ноти . Вистински поттик за енергија и виталност. Неговата ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина, резултира со пенлива енергија.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•COCAMIDOPROPYL BETAINE• PARFUM/FRAGRANCE•DECYL GLUCOSIDE•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE•GLYCERYL OLEATE• GLYCERIN•CITRIC ACID•LIMONENE•RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT•TOCOPHEROL•ASCORBYL PALMITATE•LECITHIN•10163v0

 

КОНЦЕНТРИРАН ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ МАЛИНА МЕНТА 100ml

Овој гел за туширање со концентрирана формула е вистинска козметичка иновација.

Шифра на артиклот: 42290  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 289,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1000 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците