@PLAISIRS 3 КОНЦ. ГЕЛ ЛАВАНДА/КАПИНА 100: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

КОНЦЕНТРИРАН ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЛАВАНДА КАПИНА 100мл

Уживајте во туширањето, а воедно зачувајте ја планетата.

100 мл = 40 туширања
Формат од 100 мл кој овозможува подеднаков број туширања како и класичното шише од 400 мл.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale Yves Rocher одбраа и комбинираа гел од алое вера,  етерично масло од лаванда* и есктаркт од капина. Вашата кожа е нежна чиста и мирислива.

Наша предност:
•98% состојки од природно потекло
•Билна база на чистење
•Дерматолошки тестирано
•pH неутрална за кожата
•Без парабен

Плус: Практично мини пакување кое може да го носите со себе кога патувате.
*Во мирис

Активна билна состојка: лаванда и капина
За релаксирање на телото и умот, Yves Rocher одлучи да комбинира лаванда и капина.
Етеричното масло од лаванда се добива со дестилација на цвет набран во текот на летото. Ова етерично масло е познато по својствата на опуштање. Неговите цветни, префинети и прашкасти ноти во комбинација со великодушната мека капина, го подобрува расположението и интензивното релаксирање.

 

КОНЦЕНТРИРАН ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЛАВАНДА КАПИНА 100мл

Концентриран гел за туширање кој дава иста количина на гел како и класичното пакување во шише од 400 мл.

Шифра на артиклот: 36053  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 289,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1000 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците