EDP Plein soleil 100ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

EDP Plein soleil 100ml            

 

EAU DE PARFUM PLEIN SOLEIL 100ml

Eau de Parfum Plein Soleil ви овозможува заводливи и живописни ноти. Венчињата тубероза и цветовите од ylang-ylang со кремасти и сончеви ноти се комбинирани со сензуалната сандаловина. Неколку капки кардамом ви овозможува опојна цветна мелодија со нагласена свежина.

Во топлиот и мирислив зрак на Plein Soleil се отвара вратата кон таинствениот и фасцинантен свет. Песочните патеки ве враќаат кон топлите денови. Сјајот на истокот е блиску до вас.

Наша предност:
-Капаче изработено од рециклирачка пластика
-Шишенце и кутија кои може во потполност да се рециклираат
-Произведено во Франција

МИРИСЛИВИ НОТИ: Тубероза, кардамом, сандаловина, ylang-ylang

 

EAU DE PARFUM PLEIN SOLEIL 100ml

Патувајте во илјада бои

Шифра на артиклот: 45450  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 2.459,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците