EDP TENTATION TROPICALE 100ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

EDP TENTATION TROPICALE 100ml            

 

EAU DE PARFUM TROPICALE TENTATION 100ml

Златниот цвет на османтус со својот раскошен и киселкаст мирис ги буди јасминот и нектарот од кајсија. Сето тоа е во сојуз со сочниот и вкусен мирис на горчлив портокал.  Комбинација на свеж и овошен, експлозивен мирис. 

Парфумистката  Amandine Clerc Marie, инспирирана од богатството на живописната градина, замислува огномет на ноти од кајсија, овошни и интензивни. 

Наша преданост:
- затворачот е изработен од рециклирана пластика
- шишенцето и кутијата може да се рециклираат 
- Произведено во Франција

МИРИСЛИВИ НОТИ:  цвет од османус, кораод портокал и свежо овошје
ОВОШЕН, СВЕЖ

СОСТАВ
ALCOHOL•PARFUM/FRAGRANCE•AQUA/WATER/EAU•LIMONENE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•LINALOOL•CITRAL•BENZYL ALCOHOL•GERANIOL•CITRONELLOL•10212v0

HELLO PRINTEMPS
76156EDT HELLO PRINTEMPS 100ml

Свеж и блескав мирис. Права рамнотежа помеѓу сочната рабарбара и киселкастите ноти на листот од црна рибизла, на крај зачинето со енергијата на цитрусот

Мирис кој пружа моментално добро расположение!

Наша преданост:
- 97% состојки со природно потекло 
- Веган
- Билен алкохол
- Тоалетна вода произведена во Франција
- Кутијата едобиена со рециклирање нанашата амбалажа
- Рециклиран затворувач

Компзиција на мириси
Есенцијално масло од кедар
Есенцијално масло од цитрус
Есенцијално масло од palmarose
Екстракт од ѓумбир

СОСТАВ
ALCOHOL•AQUA/WATER/EAU•PARFUM/FRAGRANCE•LIMONENE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•GERANIOL•CITRAL•CITRONELLOL•LINALOOL•10347v0

 

EAU DE PARFUM TROPICALE TENTATION 100ml

Eau de Parfum Tropicale Tentation е мирис на радост кој пружа богатство од мириси со свежи овошни ноти.

Шифра на артиклот: 44312  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 2.459,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците