EDP CUIR DE NUIT 100 ML: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

EDP CUIR DE NUIT 100 ML            

 

EAU DE PARFUM CUIR DE NUIT 100 ml

Eau de Parfum Cuir de Nuit е комбинација од сенка и светлина, помеѓу голата кожа на телото и темната облека, создавајќи неодолив, заразен мирис со сензуални ноти.

Креаторот на парфеми Amandine Clerc-Marie одбра ванила за да се прикажат сите нијанси на оваа сензуалност. Играјќи со нејзините богати и кремасти ноти ни овозможува да ги откриеме нејзините потчинети ноти. Какаото додава горчлив, суптилен допир, оставајќи сензуална и заразна трага.

Наша предност:
-Затварач изработен од рециклирачка пластика
-Шишенце и кутија кои може во потполност да се рециклираат
-Произведено во Франција

МИРИСЛИВИ НОТИ:  ванила, какао, кафе, розеви бобинки.

 

EAU DE PARFUM CUIR DE NUIT 100 ml

Родени со желба

Шифра на артиклот: 08563  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 2.459,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците