ТЕСТЕРИ МИРИСИ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ТЕСТЕРИ МИРИСИ

Пронајден(о) е 20  производ(и)
Редослед Производи по страна:


Тестер - EDT Bois de sauge 0,7 ml

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР- EDP OUI A L'AMOUR 0,7ml

Мирис Eau de Parfum Oui a l'Amour е неочекуван спој на свежина и вибрантна сензуалност
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР- EDP COMME UNE EVIDENCE 0,7ml

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза. Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - EDP Mon Rouge спреј 1,2 ml

Eau de Parfum MON ROUGE за жени е манифест на љубовта кон самите себе!ТЕСТЕР - EDP Mon Rouge 0,7 ml

Eau de Parfum MON ROUGE за жени е манифест на љубовта кон самите себе!
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР- EDP BELLE DE CUIR 0,7ml

Родени со желба.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер-EDP matin blanc 0,7ml

Ветување на новиот ден
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - EDP Nouveau Genre 0,7ml

Силен еликсир
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР- EDP TENTATION TROPICALE 0,7ml

Eau de Parfum Tropicale Tentation е мирис на радост кој пружа богатство од мириси со свежи овошни ноти.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТЕСТЕР- EDP SEL D'AZUR 0,7ml

Ветер кон отвореното море
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР- EDP PLEIN SOLEIL 0,7ml

Патувајте во илјада бои. 
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер-eau fraiche Цветови цреша 0,7ml

Kолекцијата Yves Rocher Eau Fraiche повторно се поврзува со есенцијалното уживање
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-СВЕЖА ВОДИЧКА МОМИНА СОЛЗА

Свеж, префинет мирис на момина солза.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТЕСТЕР-СВЕЖА ВОДИЧКА РОЗА

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис од штотуку набрани рози.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТестер-eau fraiche Зелен чај 0,7ml

Колекцијата Yves Rocher Eau Fraiche повторно се поврзува со есенцијалното уживање
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-СВЕЖА ВОДИЧКА ВЕРБЕНА

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис на свежи листови од Вербен.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТЕСТЕР-EAU DE PARFUM VOILE D'OCRE 0,7 ML

Ориентален мирис кој ќе ве одведе во свет каде што зачинетиот мирис на кедар создава контраст со нежниот допир на сандалово дрво.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-EDP COMME UNE EVIDENCE 0,7ML

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-EAU DE PARFUM OUI A L'AMOUR 0,7 M

Ориентално – цветен мирис .
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-EAU DE PARFUM QUELQUES NOTES D'AM

Повторно откријте го возбудливот, сензуален и романтичен спој
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.

1