МИРИСИ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

МИРИСИ

Пронајден(о) е 61  производ(и)
Редослед Производи по страна:


СЕТ MY VANILLA GARDEN

Совршен подарок кој ќе го разбуди вашиот празничен дух.

15
1.443,00 ден
1.698,00 ден



НГ EDT MY VANILLA GARDEN 100 ML

Мирис кој ќе го разбуди пријатното чувство и ќе ве поврзе со празничниот дух.

НОВО


EDP MON EVIDENCE 50 ml

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, дамаск роза, ванила и  patchouli.

1.721,00 ден
2.459,00 ден



EDT BOIS DE SAUGE

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули.

30
1.259,00 ден
1.799,00 ден



СЕТ Bois de sauge

Почувствувајте ја силата на ветрот и ценете ја тишината на големите отворени простори.

21
2.005,00 ден
2.527,00 ден



EDP COMME UNE EVIDENCE 50 ml

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза.



EDP COMME UNE EVIDENCE INTENSE 50 ml

Чист и изворен мирис.

30
1.462,00 ден
2.089,00 ден



EDT CUIR VETIVER 100 ml

Единствена сензуалност на ветиверот со природни акценти

30
1.693,00 ден
2.419,00 ден



EDT HOGGAR 100 ml

Ориентален-дрвен мирис. Пикантни, топли ноти и ноти кои обвиваат, комбинирани со свежи  и нежни дрвенести ноти на лаванда.

30
1.259,00 ден
1.799,00 ден



СЕТ HOGGAR

Сензуалност и светлост на ориенталниот мирис за него

20
2.021,00 ден
2.527,00 ден



EDT COMME UNE EVIDENCE HOME 100ml

дрвен-зачинет мирис. Совршена рамнотежа помеѓу јаките цитрусни ноти, вибрацијата од зачинетото цветно срце и нагласената елеганција од дрвенестите ноти.

30
1.546,00 ден
2.209,00 ден



СЕТ COMME UNE EVIDENCE HOMME

Силата на дрвенест цветен мирис за него

21
2.309,00 ден
2.937,00 ден



EDT AMBRE NOIR 100ml

Интензитет на темното дрво, сензуалност на килибарот.

30
1.693,00 ден
2.419,00 ден



СЕТ Ambre Noir

Потврдете ја вашата заводливост со мирисот кој го комбинира интензитетот на дрвенестите ноти од пачули и ветивер со сензуалноста на тонка мешунката.

20
2.517,00 ден
3.147,00 ден



Eau fraiche Цвет од цреша 100ml

Мирис на цвет од цреша.

30
888,00 ден
1.269,00 ден



Eau fraiche Роза 100ml

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис од штотуку набрани рози.

30
888,00 ден
1.269,00 ден



Eau fraiche Вербена 100ml

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис на свежи листови од Вербен.

30
888,00 ден
1.269,00 ден



Eau fraiche Зелен чај 100ml

Освежувачка експлозија на зелен чај.

30
888,00 ден
1.269,00 ден



Eau fraiche Момина солза 100ml

Свеж, префинет мирис на момина солза

30
888,00 ден
1.269,00 ден



EDP Sel d'azur 100ml

Ветер кон отвореното море

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден



EDP TENTATION TROPICALE 100ml

Eau de Parfum Tropicale Tentation е мирис на радост кој пружа богатство од мириси со свежи овошни ноти.

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден



EDP GARDEN PARTY 100ml

Eau de Parfum Garden Party не потсетува на веселите пролетни прослави, радосните собирања и безгрижните насмевки.

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден



EDP Matin blanc 100ml

Ветување за новиот ден

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден



EDP Plein soleil 100ml

Патувајте во илјада бои

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден



EDP VOILE d'OCRE 100 ml

Ориентален мирис кој ќе ве одведе во свет каде што зачинетиот мирис на кедар создава контраст со нежниот допир на сандалово дрво.

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден

1.721,00 ден
2.459,00 ден

1.721,00 ден
2.459,00 ден



PLAISIRS NATURE Мирис.вода лаванда/капин

Мирислива водичка со енергетски мирис на лаванда и капина.



PLAISIRS NATURE Мирис.вода маслина/petit

Мирислива водичка со релаксирачки  мирис на маслина и етерично масло од petit grain.



PLAISIRS NATURE Мирис.вода манго/коријан

Мирислива водичка со енергетски мирис на манго коријандер



PLAISIRS NATURE Мирис.вода малина/мента

Мирислива водичка за тело и коса со сензуален мирис на малина и мента.



PLAISIRS NATURE Мирис.вода бурбон ванила

Мирислива водичка за тело и коса со сензуален мирис на бурбон ванила.



PLAISIRS NATURE Мирис.вода кокос

За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа екстракт од кокос за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.



PLAISIRS NATURE Мирис.вода праска/анасон

Енергетски мирислив спреј за тело и коса.



EDT NATURELLE 75 ml

Експлозија на природна свежина.

30
1.294,00 ден
1.849,00 ден



EDT MONOI VAGUE d'ETE 100ml

Почувствувајте го милувањето на сонцето на вашата кожа, прекрасната топлина на летото, чувството на топлиот песок измешан со свежината на водата на стапалата.



EDP MON ROUGE 50ml

Eau de Parfum MON ROUGE за жени е манифест на љубовта кон самите себе!

30
1.637,00 ден
2.339,00 ден



EDP OUI A L’AMOUR 50 ML

Oui a l'Amour е мирис на бескрајната љубов.

30
1.637,00 ден
2.339,00 ден



EDP QUELQUES NOTES d'AMOUR 50 ml

Повторно откријте го возбудливот, сензуален и романтичен спој

30
1.637,00 ден
2.339,00 ден



Тестер - EDT Bois de sauge 0,7 ml

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.



ТЕСТЕР- EDP OUI A L'AMOUR 0,7ml

Мирис Eau de Parfum Oui a l'Amour е неочекуван спој на свежина и вибрантна сензуалност
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.



ТЕСТЕР- EDP COMME UNE EVIDENCE 0,7ml

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза. Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.



ТЕСТЕР - EDP Mon Rouge спреј 1,2 ml

Eau de Parfum MON ROUGE за жени е манифест на љубовта кон самите себе!

49
25,00 ден
49,00 ден



ТЕСТЕР - EDP Mon Rouge 0,7 ml

Eau de Parfum MON ROUGE за жени е манифест на љубовта кон самите себе!
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.



Тестер-EDP matin blanc 0,7ml

Ветување на новиот ден
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.



ТЕСТЕР- EDP BELLE DE CUIR 0,7ml

Родени со желба.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.



ТЕСТЕР - EDP Nouveau Genre 0,7ml

Силен еликсир
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.



ТЕСТЕР- EDP TENTATION TROPICALE 0,7ml

Eau de Parfum Tropicale Tentation е мирис на радост кој пружа богатство од мириси со свежи овошни ноти.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката