МИРИСЛИВА КОЛЕКЦИЈА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

МИРИСЛИВА КОЛЕКЦИЈА

Пронајден(о) е 32  производ(и)
Редослед Производи по страна:


EDP MON EVIDENCE 50 ml

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, дамаск роза, ванила и  patchouli.

30
1.462,00 ден
2.089,00 ден@EDP QUELQUES OUI A L'AMOUR 50 ml

Ориентално – цветен мирис кој совршено ги спојува горната нота ангелика, средната нота дамаск роза и базната нота тонка махуна и кедар.EDP COMME UNE EVIDENCE 50 ml

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза.EDP COMME UNE EVIDENCE 100 ml

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза.EDP COMME UNE EVIDENCE INTENSE 50 ml

Чист и изворен мирис.

30
1.462,00 ден
2.089,00 денEau fraiche Цвет од цреша 100ml

Мирис на цвет од цреша.

20
1.015,00 ден
1.269,00 денEau fraiche Роза 100ml

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис од штотуку набрани рози.

20
1.015,00 ден
1.269,00 денEau fraiche Вербена 100ml

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис на свежи листови од Вербен.

20
1.015,00 ден
1.269,00 денEau fraiche Зелен чај 100ml

Освежувачка експлозија на зелен чај.

20
1.015,00 ден
1.269,00 денEau fraiche Момина солза 100ml

Свеж, префинет мирис на момина солза

20
1.015,00 ден
1.269,00 денEDP Sel d'azur 100ml

Ветер кон отвореното мореEDP TENTATION TROPICALE 100ml

Eau de Parfum Tropicale Tentation е мирис на радост кој пружа богатство од мириси со свежи овошни ноти.

30
1.721,00 ден
2.459,00 денEDP GARDEN PARTY 100ml

Eau de Parfum Garden Party не потсетува на веселите пролетни прослави, радосните собирања и безгрижните насмевки.

30
1.721,00 ден
2.459,00 денEDP Matin blanc 100ml

Ветување за новиот денEDP Plein soleil 100ml

Патувајте во илјада боиСЕТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ (EDT 100 ml+Гел 200 ml

Мирислив сет во украсна амбалажа која ја открива свежината на зелениот чај.

50
860,00 ден
1.719,00 денPLAISIRS NATURE Мирис.вода лаванда/капин

Мирислива водичка со енергетски мирис на лаванда и капина.PLAISIRS NATURE Мирис.вода манго/коријан

Мирислива водичка со енергетски мирис на манго коријандерPLAISIRS NATURE Мирис.вода малина/мента

Мирислива водичка за тело и коса со сензуален мирис на малина и мента.PLAISIRS NATURE Мирис.вода бурбон ванила

Мирислива водичка за тело и коса со сензуален мирис на бурбон ванила.PLAISIRS NATURE Мирис.вода кокос

За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа екстракт од кокос за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.EDP VOILE d'OCRE 100 ml

Ориентален мирис кој ќе ве одведе во свет каде што зачинетиот мирис на кедар создава контраст со нежниот допир на сандалово дрво.

НОВО
30
1.721,00 ден
2.459,00 денPLAISIRS NATURE Мирис.вода праска/анасон

Енергетски мирислив спреј за тело и коса.

НОВО


СЕТ ЦВЕТ ЦРЕША (EDT 100 ml+Гел 200 ml+Мл

Yves Rocher креираше свежа водичка од цветови од цреша.

40
935,00 ден
1.559,00 денEDP MON ROUGE 50ml

Eau de Parfum MON ROUGE за жени е манифест на љубовта кон самите себе!EDP OUI A L’AMOUR 50 ML

Oui a l'Amour е мирис на бескрајната љубов.EDP QUELQUES NOTES d'AMOUR 50 ml

Повторно откријте го возбудливот, сензуален и романтичен спој

1