МАСКАРА ВОЛУМЕН 01 црна 8 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

МАСКАРА ВОЛУМЕН 01 црна 8 мл            

 

МАСКАРА  VOLUMEN 01. ЦРНА 8 ml

Маскара за волумен, за полни и дефинирани трепки.
Четкичка која ги обвива сите трепки. Дизајнирана е да ги обвие и внатрешните и надворешните трепки, ги дизајнира и им дава волумен во еден чекор. 
Интензивно црна веганска формула која содржи 83% состојки од природно потекло. Збогатена е со хранливо рицинусово масло и водичка од различка. Сооедветно за чувствителни очи и личности кои носат контактни леќи.
Прилагодлива текстура која овозможува повторно нанесување за да го постигнете посакуваниот резултат.
Совет за употреба:
1.Нанесете ја маскарата од коренот на трепките кон надвор со лесни цик-цак движења.
2.Нанесете втор слој, концентрирајќи се на врвовите на трепките за да се нагласи интензивната црна боја и за да постигнете повеќе димензионален ефект.
3.Повторете ја постапката за да им се овозможи волумен на трепките.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER•HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX•STEARIC ACID•GLYCERYL BEHENATE• VP/EICOSENE COPOLYMER•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•COPERNICIA CERIFERA CERA/COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX/CIRE DE CARNAUBA•HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) •PENTYLENE GLYCOL•TROMETHAMINE• ACRYLATES COPOLYMER•ACACIA SENEGAL GUM•MICROCRYSTALLINE CELLULOSE•RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL•HYDROXYETHYLCELLULOSE•BENZYL ALCOHOL •ETHYLHEXYLGLYCERIN•ASCORBYL PALMITATE•TOCOPHEROL•SODIUM BENZOATE•CITRIC ACID• POTASSIUM SORBATE•DISODIUM PHOSPHATE•DISODIUM PHOSPHATE•POLYSORBATE 60•CI 77499 (IRON OXIDES)•10477v0

 

МАСКАРА  VOLUMEN 01. ЦРНА 8 ml

Откријте го природниот волумен

Шифра на артиклот: 90253  -  Пакување: 8,00 мл  -  Цена за 100 мл: 10.237,50 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците