@PUR BLEUET ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА 200 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

@PUR BLEUET ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА 200 мл            

 

Нежен отстранувач на шминка од различка за чувствителни очи 200мл

Посакувате отстранувач на шминка благ  кон чувствителните очи?
Pure Bleuet  нежен отстранувач кој совршено ја отстранува шминката од капаците и трепките. Благата и свежа текстура ви овозможува удобност и и ги смирува чувствителните очи.
Соодветно за личности кои носат контактни леќи.
ПРИМЕНА
Нанесете на очите со помош на туферче. Нема потреба да се измие.

Активна билка: различка
1972 година, Yves Rocher за прв пат  создаде производ со различка. Денес се одгледува на нашите полиња во La Gacilly, Франција, поради смирувачките и заштитни својства*. 
*Ин витро тест на екстракт од различка.

 

Нежен отстранувач на шминка од различка за чувствителни очи 200мл

Блага и свежа текстура за отстранување на шминка за чувствителни очи.

Шифра на артиклот: 68512  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 153,50 ден

25
307,00 ден
409,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците