@PUR BLEUET ЦВЕТНА ВОДИЧКА РАЗЛИЧ.: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

@PUR BLEUET ЦВЕТНА ВОДИЧКА РАЗЛИЧ.            

 

ЦВЕТНА ВОДИЧКА ОД РАЗЛИЧКА  150 ml

Плус+: Оваа  текстура ги освежува заморените очи.

Наша предност:
- 99% состојки од природно потекло
- Со органска различка одгледана на нашите полиња во La Gacilly
- Шишенце кое може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика **
- Без силикони, парфеми и минерално масло
- Веган

Примена: Испрскајте на памучно туферче и нанесете со лесно тапкање на капаците и под очите. Користете го производот  како лосион наутро и навечер. 

* Ин витро тест на екстракт од различка
** Без адитиви
Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

Билна активна состојка: различка
Различката која се користи е од органско потекло на нашите полиња во La Gacilly, Франција. Нашите експерти на Cosmetique Vegetale ® истражуваа како да го зголемат природниот состав на производот Pur Bleuet. Благодарение на нашата  100% постапка на екстракција, екстрактот од различка ги  задржува своите смирувачки и заштитни својства.*
*Ин витро тестови  на екстракт од различка.

СОСТОЈКИ
CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•BENZYL ALCOHOL•ARGININE•SALICYLIC ACID • 10450v0

 

ЦВЕТНА ВОДИЧКА ОД РАЗЛИЧКА  150 ml

Цветната  водичка со органска различка ги освежува заморените очи благодарение на својата формула. Оваа водичка за чувствителни очи е позната по своите смирувачки својства*.

Шифра на артиклот: 53731  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 329,33 ден

25
494,00 ден
659,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците