ВИДОВИ НЕГА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ВИДОВИ НЕГА

Пронајден(о) е 107  производ(и)
Редослед Производи по страна:


ELIKSIR JEUNESSE BASIC СЕТ 1

Иновација која ја штити вашата кожа од нечистотиите.

50
2.483,00 ден
4.965,00 денELIXIR JEUNESSE ПРЕМИУМ СЕТ

Иновација која ја штити вашата кожа од нечистотиите.

50
3.262,00 ден
6.524,00 денPM ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 мл

Беспрекорно ја отстранува шминката, чисти, прочистува и ја ослободува кожата од нечистотиите.

20
527,00 ден
659,00 денPM ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 390 ml

Нежно ја ослободува кожата од нечистотии, траги од шминка и вишок на себум.

20
527,00 ден
659,00 денRICHE CREME ЗА БРЧКИ ОКОЛУ ОЧИ 15мл

Интензивно ја храни кожата и го измазнува пределот околу очитеHYDRA VEGETAL 48h ХИДРАТАНТНА КРЕМА 50 M

48h* непрекината хидратација за нормална и сува кожаANTI AGE GLOBAL КОРЕКТИВЕН СЕРУМ 50 ML

Се бори  против знаците на стареење и интензивно го обновува изгледот на кожата.

50
1.560,00 ден
3.119,00 денPA 2 во 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА 50 ml

Ја отстранува шминката, ги чисти и хидрира очите и лицето.PM ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 50 ml

Беспрекорно ја отстранува шминката, чисти, прочистува и ја ослободува кожата од нечистотиите.PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 30 ml

Нежно ја ослободува кожата од нечистотии, траги од шминка и вишок на себум.PC СМИРУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 50 ml

Нежно ја отстранува шминката и ја чисти кожата.PB ЕКСПРЕС ОТСТР. НА ШМИНКА ОКОЛУ ОЧИ 50

Во еден чекор ефикасно ги отстранува сите траги од шминка, дури и водоотпорните.PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml

Нежно ја ослободува кожата од нечистотии, траги од шминка и вишок на себум.

20
359,00 ден
449,00 денPC СМИРУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 ml

Нежно ја отстранува шминката и ја чисти кожата.

20
527,00 ден
659,00 денPA УЛТРА СВЕЖ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ 125 ml

Ја ослободува кожата од нечистотии и траги од шминка.

20
359,00 ден
449,00 денPA 2 во 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 ml

Ја отстранува шминката, ги чисти и хидрира очите и лицето.

20
527,00 ден
659,00 денPC СМИРУВАЧКА КРЕМА ЗА ОТСТР. ШМИНКА 125

Кремаста текстура која ја чисти кожата без да ја исуши.

20
391,00 ден
489,00 денPC СМИРУВАЧКО МАСЛО ЗА ОТСТР. ШМИНКА 150

Ги отстранува сите траги од шминка, дури и водоотпорните.

20
455,00 ден
569,00 денPC 2 во 1 СМИРУВАЧКО МЛЕКО И ТОНИК 200 m

Нежно ја отстранува шминката од лицето  и очите, а истовремено ја тонизира кожата.

20
359,00 ден
449,00 денPC СМИРУВАЧКА ПЕНЛИВА МАСКА 75 ml

Тектура на топива пена која го смирува непријатното чувство на кожата.

20
495,00 ден
619,00 денELIXIR BOTANIQUE СЕРУМ ЗА ЈАКНЕЊЕ НА КОЖ

И овозможува кислород на вашата кожа.

НОВО
30
1.091,00 ден
1.559,00 денELIXIR BOTANIQUE ДНЕВНА КРЕМА 50 мл

Вашата кожа повторно диши.

НОВО
30
1.091,00 ден
1.559,00 денELIXIR BOTANIQUE НОЌНА КРЕМА 50 мл

Свежа и одморена кожа секое утро.

НОВО
30
1.091,00 ден
1.559,00 денELIXIR BOTANIQUE НЕГА ЗА ОЧИ 50 мл

Го хидрира пределот околу очите и штити од нечистотии.

НОВО
30
944,00 ден
1.349,00 денPB ЕКСПРЕС ОТСТР. НА ШМИНКА ОКОЛУ ОЧИ 20

Во еден чекор ефикасно ги отстранува сите траги од шминка, дури и водоотпорните.

20
455,00 ден
569,00 денНГ БАЛЗАМ ЗА УСНИ GOURMET BLACKBERRY 4.8

Балзам за усни со сладок гурмански мирис на капина

НОВО


НГ БАЛЗАМ ЗА УСНИ MELTING ORANGE 4.8 G

Балзам за усни со сладок мирис на портокал и чоколадо.

НОВО


ELIXIR JEUNESSE BASIC СЕТ 2

Иновација која ја штити вашата кожа од нечистотиите.

50
2.688,00 ден
5.375,00 денPB НЕЖЕН ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА 100 ml

Нежно ја отстранува шминката од трепките и капаците.

20
199,00 ден
249,00 денPA УЛТРА СВЕЖ ПИЛИНГ ЗА БЛЕСКАВОСТ 75 ml

Нежно ја чисти, оксигенира и совршено ја освежува кожата.

20
391,00 ден
489,00 денPM 3 во1 ПРОЧИСТ. ГЕЛ ПРОТИВ МИТЕСЕРИ 12

Ги отвара  порите и ги отстранува нечистотиите кои предизвикуваат митесери.

20
359,00 ден
449,00 денPA УЛТРА СВЕЖ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ 390 ml

Ја ослободува кожата од нечистотии и траги од шминка.

20
527,00 ден
659,00 денНГ БАЛЗАМ ЗА УСНИ EXTRAORDINARY SHEA 4.8

За природно убави и добро нахранети усни.

НОВО


PA ХИДРАТАНТНА ОКСИГЕНСКА МАСКА 75 ml

Интензивно ја влажни и ревитализира кожата.

20
495,00 ден
619,00 денPA ОКСИГЕНСКА ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ 150 ml

Нежно чисти, оксигенира и совршено ја освежува кожата.

20
527,00 ден
659,00 денPM ПРОЧИСТУВАЧКИ ПИЛИНГ 75 ml

Го намалува вишокот на себум и ги отвара  порите.

20
391,00 ден
489,00 денPA 3 во 1 МОРСКО ЖЕЛЕ ЗА ОСТР. ШМИНКА 15

Во еден чекор ја отстранува шминката, чисти и го детоксицира лицето и очите.

20
527,00 ден
659,00 денPM МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ ПОРИ СО ЈАГЛЕН 75 ml

Ги отвара  порите и ја намалува појавата на митесери.

20
495,00 ден
619,00 денPCL ИЗМАЗНУВАЧКО МЛЕКО ЗА ОТСТР. ШМИНКА

Нежно ја отстранува шминката и ги измазнува брчките

20
359,00 ден
449,00 денPCL ИЗМАЗНУВАЧКИ ЛОСИОН 200 ml

Ја хидрира кожата и и го враќа природниот сјај.

20
359,00 ден
449,00 денPC ПРИЈАТНА ЦВЕТНА ВОДИЧКА 150 ml

Ја смирува чувствителната кожа и им го враќа сјајот на кожата и косата

20
455,00 ден
569,00 денPM ПРОЧИСТУВАЧКА ЦВЕТНА ВОДИЧКА 150 ml

Прочистува и и го враќа природниот сјај на кожата.

20
455,00 ден
569,00 денANTI AGE GLOBAL БИ-ФАЗЕН НОЌЕН КОНЦЕНТР

2х концентриран билен нектар од ноќниче*

50
1.560,00 ден
3.119,00 денANTI-AGE GLOBAL ДН. КРЕМА/СУВА КОЖА 50

Благодарение на оваа крема за сува кожа , кожата е моментално мазна и блескава.

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден@SEBO VЕGЕTAL МАСКА СО ГЛИНА 75ml

Прочистувачка маска збогатена со глина, која го намалува вишокот на себум, ги намалува порите и длабински ја чисти кожата.

50
330,00 ден
659,00 денSEBO VЕGЕTAL ХИДР. ГЕЛ КРЕМА 50ml

Свежа и лесна текстура која ги намалува порите, го контролира сјајот и ја оплеменува текстурата на кожата.

25
524,00 ден
699,00 денSEBO VЕGЕTAL ХИДР. НЕГА ПРОТИВ НЕСОВРШ.

Хидратантна нега против несовршености која ја матира кожата во текот на 48 h, ги намалува порите и акните и ги отстрнува дамките од акните.SEBO VЕGЕTAL 2/1 СЕРУМ rebalans/antioksi

Серум  за ребаланс на кожата + анти оксидант кој ја матира и обновува текстурата на кожата и ги напалува порите.

50
410,00 ден
819,00 ден@SEBO VЕGЕTAL НЕГА ПРОТИВ НЕСОВРШЕНОСТИ

Нега против несовршености на кожата со ултра лесна формула без силикони која ја измазнува кожата и моментално ја матира.

50
350,00 ден
699,00 ден@SEBO VЕGЕTAL МАСКА СО ЈАГЛЕН ЗА ПОРИ

Маска со јаглен која го впива вишокот на себум, ја прочистува кожата и ги намалува митесерите.

50
325,00 ден
649,00 ден