ТЕСТЕРИ КРЕМИ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ТЕСТЕРИ КРЕМИ

Пронајден(о) е 24  производ(и)
Редослед Производи по страна:


ТЕСТЕР-ХИДРАТАНТНА МАТИРАЧКА ГЕЛ КРЕМА

Свежа и лесна текстура која ги намалува порите, го контролира сјајот и ја оплеменува текстурата на кожата.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Sensitive Hommе мини нега за лице/брада

Ја хидрира и освежува кожата во моментот.

65
24,00 ден
69,00 денТЕСТЕР - ХИДРА ВЕГ. МЕШ. КОЖА

За нормална и сува кожа, оваа мазна текстура брзо се впива. Нанесете наутро и навечер на целото лице.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Sensitive Hommе мини балзам после бричењ

Овој балзам за после бричење веднаш ја смирува и хидрира кожата, за пријатно чувство и мека кожа.

65
24,00 ден
69,00 денТестер - LIFTING VЕGЕTAL серум 1 мл

Богат со билен колаген, веднаш ви овозможува чувство на затегање.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер -LIFTING VЕGЕTAL дневна крема 1 м

Оваа хидратантна крема за лице и врат има моментален ефект на лифтинг за преобликување на контурите на лицето.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер - LIFTING VЕGЕTAL ноќна крема 1 м

Оваа ноќна крема за лице и врат со текстура на балзам, ја хидрира кожата и и овозможува природно чувство.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер - LIFTING VЕGЕTAL дневен флуид 1

Оваа течна нега за лице и врат, со свежа текстура, моментално ја влажни кожата и ја прави блескава.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-ANTI AGE GLOBAL КОРЕКТИВЕН СЕРУМ

Се бори против знаците на стареење и интензивно го обновува изгледот на кожата.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-ЗЕЛЕНА КРЕМА-ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

Оваа корективна крема ја хидрира и изедначува кожата благодарение на зелената боја која го неутрализира црвенилото.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТЕСТЕР-СМИРУВАЧКА КРЕМА-ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖ

Оваа лесна смирувачка крема е погодна за чувствителна кожа склона на реакција и црвенило.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТЕСТЕР-КРЕМА ЗА ЧИСТЕЊЕ SENSITIVE CAMOMI

Оваа крема за чистење на чувствителна кожа и очи делотворно и нежно ја отстранува шминката.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТестер-RC еликсир за убавина 1ml

Елискир за убавина кој интензивно ја храни и регенерира кожата, а воедно и овозможува еластичност и блескавост
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Elixir Jeunesse ноќна крема

За сите типови на кожа. Иновативна текстура на гелот кој ја влажни кожата и и овозможува одморен изглед.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Riche Creme ноќна крема

Богата ноќна крема против брчки која ја храни и регенерира вашата кожа.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Riche Creme регенеративна крема

Интензивна регенеративна крема против брчки која ја храни и регенерира вашата кожа.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер -брчки&цврстина серум 1 ml

Серум за ултра измазнување кој и овозможува на вашата кожа блескавост и намалување на брчките.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Elixir 7.9 - ДВОЈНО ДЕЈСТВО 1m

Супер концентриран екстракт од Aphloie кој се бори против акцелаторите на стареење
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Брчки&Цврстина дневна крема

Пополнете ја вашата кожа.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Брчки&Цврстина ноќна крема

Нега против брчки, за цврстина на кожата и многу повеќе.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР 48h ГЕЛ КРЕМА

Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - AAG серум

За цврста, затегната кожа со прекрасен сјај. Брчките се намалени, а по 1 месец кожата е зајакната и ревитализирана.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - AAG дневна крема

Кожата е моментално измазнета, блескава, а по 1 месец кожата ќе биде ревитализирана и зајакната.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - AAG ноќна крема

Кожата е измазнета и добива прекрасен сја
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.

1