ВИДОВИ НЕГА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ВИДОВИ НЕГА

Пронајден(о) е 84  производ(и)
Редослед Производи по страна:


18
2.188,00 ден
2.668,00 денFILLER VЕGЕTAL КОНЦЕНТРИРАН СЕРУМ 30 мл

Кожата е хидрирана, свежа и затегната

НОВО
30
1.336,00 ден
1.909,00 денFILLER VЕGЕTAL ДНЕВНА КРЕМА 50 мл

За цврста кожа со помалку брчки

НОВО
30
1.161,00 ден
1.659,00 денFILLER VЕGЕTAL НОЌНА КРЕМА 50 мл

Кожата е цврста и мазна

НОВО
30
1.161,00 ден
1.659,00 денFILLER VЕGЕTAL НЕГА ОКОЛУ ОЧИ 14 мл

Кожата околу очите е хидрирана, затегната и измазнета.

НОВО
30
1.028,00 ден
1.469,00 денFILLER VЕGЕTAL ИНТЕНЗИВЕН ТРЕТМАН 75 мл

Кожата е измазнета и затегната.

НОВО


НГ БАЛЗАМ ЗА УСНИ MILKY ALMONDS 4,8 G

Балзам за усни со нежен мирис на бадем за совршено негувани усни.

НОВО


НГ БАЛЗАМ ЗА УСНИ JUICY BERRIES 4,8 G

Балзам  за негувани усни со сладок мирис на брусница.

НОВО


СЕТ RICHE CREME ЛИМИТИРАНО ИЗДАНИЕ

Интензивно негувана и нахранета кожа

36
4.031,00 ден
6.298,00 денANTI-AGE GLOBAL ЗА НЕГА ОКОЛУ ОЧИ

Брчките се моментално намалени.ANTI-AGE GLOBAL НОЌНА КРЕМА 50 ml

По првото будење кожата е блескава и измазнета.ANTI-AGE GLOBAL ДНЕВНА КРЕМА 50 ml

Кожата е моментално свиленкаста, измазнета и блескава.ANTI AGE GLOBAL ФЛУИД ПРОТИВ ДАМКИ SPF30

Веднаш по првото нанесување кожата е заштитена од  UVA/UVB зраци.

НОВО


ANTI AGE GLOBAL ТРЕТ.ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ 10,

За изедначена и блескава кожа.

НОВО


ELIXIR BOTANIQUE ДНЕВНА КРЕМА 50 мл

Ја обновува и зајакнува кожата.PC СМИРУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 200 ml

Ја отстранува шминката и нежно ја чисти кожата.

НОВО


ТЕСТЕР ELIXIR BOTANIQUE СЕРУМ 1 ml

И овозможува кислород на вашата кожа.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.СЕТ ПАТЕН ЗА БЛЕСКАВОСТ

Сет за блескаво и чисто лице без кој нема да може да одите на своите патувања.

НОВО


RICHE CREME НОЌНА КРЕМА 50 ML

Ја негува кожата во текот на целата ноќ!

30
1.378,00 ден
1.969,00 денPA 2 во 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА 200 ml

Ја отстранува шминката, ги чисти и хидрира очите и лицето.PM ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 мл

Беспрекорно ја отстранува шминката, чисти, прочистува и ја ослободува кожата од нечистотиите.PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 390 ml

Нежно ја ослободува кожата од нечистотии, траги од шминка и вишок на себум.RICHE CREME ЗА БРЧКИ ОКОЛУ ОЧИ 15мл

Интензивно ја храни кожата и го измазнува пределот околу очите

30
1.063,00 ден
1.519,00 денHYDRA VEGETAL 48h ХИДРАТАНТНА КРЕМА 50 M

48h* непрекината хидратација за нормална и сува кожа@ANTI AGE GLOBAL КОРЕКТИВЕН СЕРУМ 50 ML

Се бори  против знаците на стареење и интензивно го обновува изгледот на кожата.PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml

Нежно ја ослободува кожата од нечистотии, траги од шминка и вишок на себум.

20
423,00 ден
529,00 денPC СМИРУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 ml

Нежно ја отстранува шминката и ја чисти кожата.PA УЛТРА СВЕЖ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ 125 ml

Ја ослободува кожата од нечистотии и траги од шминка.

20
423,00 ден
529,00 денPA 2 во 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 ml

Ја отстранува шминката, ги чисти и хидрира очите и лицето.PC СМИРУВАЧКО МАСЛО ЗА ОТСТР. ШМИНКА 150

Ги отстранува сите траги од шминка, дури и водоотпорните.

20
519,00 ден
649,00 денPC 2 во 1 СМИРУВАЧКО МЛЕКО И ТОНИК 200 m

Нежно ја отстранува шминката од лицето  и очите, а истовремено ја тонизира кожата.

20
391,00 ден
489,00 денPC СМИРУВАЧКА ПЕНЛИВА МАСКА 75 ml

Тектура на топива пена која го смирува непријатното чувство на кожата.ELIXIR BOTANIQUE СЕРУМ ЗА ЈАКНЕЊЕ НА КОЖ

И овозможува кислород на вашата кожа.

30
1.119,00 ден
1.599,00 денELIXIR BOTANIQUE НОЌНА КРЕМА 50 мл

Свежа и одморена кожа секое утро.

30
1.119,00 ден
1.599,00 денELIXIR BOTANIQUE НЕГА ЗА ОЧИ 15 мл

Го хидрира пределот околу очите и штити од нечистотии.

30
972,00 ден
1.389,00 денPB ЕКСПРЕС ОТСТР. НА ШМИНКА ОКОЛУ ОЧИ 20

Во еден чекор ефикасно ги отстранува сите траги од шминка, дури и водоотпорните.RICHE CREME ДНЕВНА КРЕМА 50 ML

Ја храни и регенерира кожата.

30
1.315,00 ден
1.879,00 денPB НЕЖЕН ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА 100 ml

Нежно ја отстранува шминката од трепките и капаците.PA УЛТРА СВЕЖ ПИЛИНГ ЗА БЛЕСКАВОСТ 75 ml

Нежно ја чисти, оксигенира и совршено ја освежува кожата.PM 3 во1 ПРОЧИСТ. ГЕЛ ПРОТИВ МИТЕСЕРИ 12

Ги отвара  порите и ги отстранува нечистотиите кои предизвикуваат митесери.PA УЛТРА СВЕЖ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ 390 ml

Ја ослободува кожата од нечистотии и траги од шминка.PA ХИДРАТАНТНА ОКСИГЕНСКА МАСКА 75 ml

Интензивно ја влажни и ревитализира кожата.PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ПИЛИНГ 75 ml

Го намалува вишокот на себум и ги отвара  порите.PA 3 во 1 МОРСКО ЖЕЛЕ ЗА ОСТР. ШМИНКА 15

Во еден чекор ја отстранува шминката, чисти и го детоксицира лицето и очите.PM МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ ПОРИ СО ЈАГЛЕН 75 ml

Ги отвара  порите и ја намалува појавата на митесери.PCL ИЗМАЗНУВАЧКО МЛЕКО ЗА ОТСТР. ШМИНКА

Нежно ја отстранува шминката и ги измазнува брчкитеPCL ИЗМАЗНУВАЧКИ ЛОСИОН 200 ml

Ја хидрира кожата и и го враќа природниот сјај.