ТЕСТЕРИ КРЕМИ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ТЕСТЕРИ КРЕМИ

Пронајден(о) е 18  производ(и)
Редослед Производи по страна:


ТЕСТЕР-ХИДРАТАНТНА МАТИРАЧКА ГЕЛ КРЕМА

Свежа и лесна текстура која ги намалува порите, го контролира сјајот и ја оплеменува текстурата на кожата.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Sensitive Hommе мини нега за лице/брада

Ја хидрира и освежува кожата во моментот.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Sensitive Hommе мини балзам после бричењ

Овој балзам за после бричење веднаш ја смирува и хидрира кожата, за пријатно чувство и мека кожа.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер - LIFTING VЕGЕTAL серум 1 мл

Богат со билен колаген, веднаш ви овозможува чувство на затегање.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР ANTI AGE GLOBAL БИ-ФАЗЕН НОЌЕН К

2х концентриран билен нектар од ноќниче*
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-ANTI AGE GLOBAL КОРЕКТИВЕН СЕРУМ

Се бори против знаците на стареење и интензивно го обновува изгледот на кожата.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР-ЗЕЛЕНА КРЕМА-ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

Оваа корективна крема ја хидрира и изедначува кожата благодарение на зелената боја која го неутрализира црвенилото.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТЕСТЕР-СМИРУВАЧКА КРЕМА-ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖ

Оваа лесна смирувачка крема е погодна за чувствителна кожа склона на реакција и црвенило.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТЕСТЕР-КРЕМА ЗА ЧИСТЕЊЕ SENSITIVE CAMOMI

Оваа крема за чистење на чувствителна кожа и очи делотворно и нежно ја отстранува шминката.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачкатаТЕСТЕР - Elixir Jeunesse ноќна крема

За сите типови на кожа. Иновативна текстура на гелот кој ја влажни кожата и и овозможува одморен изглед.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР ELIXIR BOTANIQUE СЕРУМ 1 ml

И овозможува кислород на вашата кожа.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Тестер -брчки&цврстина серум 1 ml

Серум за ултра измазнување кој и овозможува на вашата кожа блескавост и намалување на брчките.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Elixir 7.9 - ДВОЈНО ДЕЈСТВО 1m

Супер концентриран екстракт од Aphloie кој се бори против акцелаторите на стареење
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Брчки&Цврстина дневна крема

Пополнете ја вашата кожа.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - Брчки&Цврстина ноќна крема

Нега против брчки, за цврстина на кожата и многу повеќе.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР 48h ГЕЛ КРЕМА

Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.ТЕСТЕР - AAG ноќна крема

Кожата е измазнета и добива прекрасен сја
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.

1