HYDRA VEGETAL КРЕМА ЗА ЛИЦЕ SPF20 50ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

HYDRA VEGETAL КРЕМА ЗА ЛИЦЕ SPF20 50ml            

 

ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ   SPF 20 50 ml

Благодарение на заштитната, хидратантна крема со SPF 20, кожата е моментално ревитализирана, а тенот е блескав. Бидејќи вашата кожа е хидрирана во текот на целиот ден и заштитена од надворешните загадувања и UV зраци, тенот има блескав и свеж изглед. Кремастата текстура брзо се впива во кожата.
Збогатена е со целуларна водичка едулис, активатор на хидратација.

Забележана ефикасност: хидратација 8 часа*.Подобрена блескавост*

Наша предност:
-Без минерални масла
-Стаклено шише кое може да се рециклира. 
-Веган
Дерматолошки тестирано.

*Клиничката студија е постигната кај 12 жени

Веган: производи формулирани без животински деривати.

Употреба
Нанесувајте секое утро на чиста кожа.

АКТИВНА БИЛКА: Едулис
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа Едулис поради неговата способност  оваа билка да ја апсорбира водата и да ја задржи во листовите.

Благодарение на нејзиниот ексклузивен екстракт , Едулис целуларната водичка , активатор на хидратација овозможува: сите слоеви на кожата да се потхранети* со вода, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирана хидратација.
*Ин витро тестови – Патенти поднесени во Франција

СОСТОЈКИ:
AQUA (EAU)•METHYLPROPANEDIOL•DIBUTYL ADIPATE•OCTOCRYLENE•ETHYLHEXYL SALICYLATE•
HOMOSALATE•ALCOHOL•GLYCERIN•PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)•BEHENYL ALCOHOL•CETYL ALCOHOL•DIMETHICONE•ISODECYL NEOPENTANOATE•TALC•GLYCERYL STEARATE•
PEG-100 STEARATE•HAMAMELIS VIRGINIANA WATER (EAU D'HAMAMELIS)•HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER•POTASSIUM CETYL PHOSPHATE•
CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT (EAU CELLULAIRE D'EDULIS)•PARFUM•HYDROXYACETOPHENONE•
SODIUM HYDROXIDE•AMINOMETHYL PROPANOL•XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)•
SALICYLIC ACID•POLYSORBATE 60•SORBITAN ISOSTEARATE•TETRASODIUM EDTA•
BENZYL ALCOHOL•SODIUM BENZOATE•CITRIC ACID•POTASSIUM SORBATE•10089v0

 

ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ   SPF 20 50 ml

Хидратантна  крема за лице со SPF 20 за нормална и комбинирана кожа.

Шифра на артиклот: 99462  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.182,00 ден

20
591,00 ден
739,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците