PM ПРОЧИСТУВАЧКА ЦВЕТНА ВОДИЧКА 150 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PM ПРОЧИСТУВАЧКА ЦВЕТНА ВОДИЧКА 150 ml            

 

PURE MENTHE ПРОЧИСТУВАЧКА ЦВЕТНА ВОДИЧКА  150 ml

Оваа цветна водичка е формулирана со органска мента позната по освежувачките својства. одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Природно богата со екстракти, нашата цветна водичка се добива со дестилација на водена пареа, 100% природна постапка која ги задржува сите силни својства на билките. Содржи 99% состојки од природно потекло,не се разредени (100% хидросол) и не содржат дополнителен мирис. Соодветна за комбинирана и масна кожа и/или кожа склона кон акни. 

Плус +: Прочистува и и го враќа природниот сјај на кожата и совршено ја отстранува шминката.
Кожата е урамнотежена и блескава.

Текстура: Освежувачката текстура на водичката ја тонира кожата и го остава тенот свеж.


Резултати:
- 81% * жени потврдија дека тенот е блескав/сјаен 
- 88% * жени потврдија дека производот совршено ја отстранува шминката
- 77% * жени потврдија дека порите се помалку видливи
- 85% * жени потврдија дека овој производ им овозможува свежо чувство.

Примена:
Испрскајте наутро и навечер по целото лице или нанесете со памучно туферче 

Наша предност:
- Го почитува Ph нивото на кожата.
- Тестирано под дерматолошки и офталмолошки  надзор -99% sastojaka prirodnog podrijetla
- Мента  добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly 
- Шишенце кое може да се рециклира и содржи 100% рециклирачка пластика **

* Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на 21 ден над 24 жени
** Без адитиви

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: МЕНТА
Истражувачите на  Cosmetique Vegetale ® одбраа мента поради нејзините освежувачки својства. Ментата се одгледува на нашата земја во Бретанија, La Gacilly, користејки агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата.  Секое лето се собираат и сушат нејзините делови: листовите и стеблата се користат за создавање на екстракт, благодарение на 100% природна техника на екстракција со дестилација на пареа.

За новиот асортиман Pure Menthe, нашите експерти ги зголемија природните состојки на 98%-99% во формулата.

СОСТОЈКИ
MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER•BENZYL ALCOHOL•CAPRYLYL GLYCOL•ARGININE•CITRIC ACID•10510v0

 

PURE MENTHE ПРОЧИСТУВАЧКА ЦВЕТНА ВОДИЧКА  150 ml

Прочистува и и го враќа природниот сјај на кожата.

Шифра на артиклот: 97948  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 439,33 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците