PA ХИДРАТАНТНА ОКСИГЕНСКА МАСКА 75 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PA ХИДРАТАНТНА ОКСИГЕНСКА МАСКА 75 ml            

 

PURE ALGUE ХИДРАТАНТНА  ОКСИГЕНТСКА МАСКА 75 ml

Оваа маска со својства на оксигенација* е формулирана со Tetraselmis Микро-алги од нашиот брег во Бретанија, со користење на одговорно и одржливо земјоделство.   
Интензивно ја влажни и ревитализира кожата и и го враќа природниот сјај. 

Плус +: ден по ден, кожата е еластична, блескава и хидрирана.
 
Текстура: ултра свежа текстура која се топив при допир со кожата, оставајќи ја мека, хидрирана и свежа.  
Резултати:
- 94% ** испитаници потврдија дека нивната кожа е моментално хидрирана
- 82% ** испитаници потврдија дека нивната кожа е ревитализирана

Примена:
Нанесете на чисто лице два пати неделно. Избегнувајте го пределот околу очите. Оставете да делува 5 минути. Остатокот отстранете го со памучно туферче. 

Наша предност:
•Го почитува Ph нивото на кожата.
•Тестирано под дерматолошки надзор
•98% состојки од природно потекло
•Се одгледува со користење на одговорно и одржливо земјоделство во близина на нашиот брег во Бретанија.***

* Ин витро тест на екстракт  Tetraselmis Микро-алги.
** Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на 28 дена над  62 жени и 43 мажи.
*** Микро-алги одгледани на нашиот брег во Бретанија 
Произведено во Франција

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: TETRASELMIS МИКРО-АЛГА
Истражувачите на  Cosmetique Vegetale ® инспирирани од моќта на прочистување на океанот одбраа Tetraselmis микро-алги, морски билки со оксигенирачки и анти-оксидативни* својства. 
Одгледана во биореактор на нашата обала во Бретанија со помош на 100% природна постапка. Техника која обезбедува контролиран и аргументиран процес, за да може да се искористат придобивките од овие микро-алги за убавина, но и да се зачуваат  природните ресурси.
 
За оваа нова линија Pure Algue, микро-алгата  Tetraselmis е вградена во срцето на исклучителна природна формула која помага во детоксикацијата на кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и заштитена, кожата е здрава и сјајна
* Ин витро тест на екстракт од  Tetraselmis Микро-алги.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•PROPYLENE GLYCOL. •COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•GLYCERYL STEARATE CITRATE•HYDROXYACETOPHENONE•PARFUM/FRAGRANCE•SODIUM CARBOXYMETHYL STARCH•XANTHAN GUM•CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER•O-CYMEN-5-OL•SODIUM BENZOATE•POTASSIUM SORBATE•CITRIC ACID•SODIUM HYDROXIDE•TETRASELMIS SUECICA EXTRACT•10511v0

 

PURE ALGUE ХИДРАТАНТНА  ОКСИГЕНТСКА МАСКА 75 ml

Интензивно ја влажни и ревитализира кожата.

Шифра на артиклот: 95729  -  Пакување: 75,00 мл  -  Цена за 100 мл: 878,67 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците