ELIXIR BOTANIQUE СЕРУМ ЗА ЈАКНЕЊЕ НА КОЖ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ELIXIR BOTANIQUE СЕРУМ ЗА ЈАКНЕЊЕ НА КОЖ            

 

СЕРУМ ПРОТИВ НЕЧИСТОТИИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОЖАТА 50 ml

Серум против нечистотии за зајакнување на кожата. Моментално и овозможува кислород и ја штити од нечистотиите одговорни за раното стареење на кожата. По 1 месец примена брчките и линиите се намалени, кожата е цврста, блескава и здрава.

Во нашиот билен еликсир, микро алгите и цветот од драгољуб од Бретања ја поттикнуваат оксигенацијата и детоксикацијата на клетките на кожата (1). Овие активни билни состојки се добиени од локални производствени ланци кои ја почитуваат биолошката разновидност.

Плус: течна текстура како вода со микро-бисери  која моментално се впива во кожата. 

Резултати:
- штити од штетните честички (2)
- 27% помалку брчки кај  100% испитаници (3)
- содржина на влагата  +79% по 30 минути (4)
- блескав тен+26% кај  76% испитаници (5)

Употреба: Нанесете наутро и навечер. Нанесете 1 до 2 капки со кружни движења од внатрешните кон надворешните црти на лицето. Доколку е потребно ( зависно од типот на кожата) повторете ја постапката. 

Дерматолошки тестирано
(1) Тестирано ин витро
(2) Клиничко испитување со  20 жени 15 минути по употреба
(3) Клиничко испитување со  20 жени и 2-ца мажи 15 минути по употреба
(4) Клиничко испитување со  20 жени 
(5) Клиничко испитување со  20 жени и 3-ца мажи 15 минути по употреба


Наша предност:
•99% состојки од природно потекло
•Одржлив и одговорен ланец на производство
•Шишенце и амбалажа соодветни за рециклирање
•Произведено во Бретања, Франција

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•PROPYLENE GLYCOL. •APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT•MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER•XANTHAN GUM•CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT•BETAINE•INOSITOL•CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE•HYDROXYACETOPHENONE•LAUROYL LYSINE•PARFUM /FRAGRANCE•SORBIC ACID•TROPAEOLUM MAJUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT•TETRASELMIS SUECICA EXTRACT•SODIUM HYDROXIDE•LINALOOL•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•CITRIC ACID•POTASSIUM SORBATE•SODIUM BENZOATE•HYDROCHLORIC ACID•10571v0

 

СЕРУМ ПРОТИВ НЕЧИСТОТИИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОЖАТА 50 ml

И овозможува кислород на вашата кожа.

Шифра на артиклот: 74771  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 3.198,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците