ANTI-AGE GLOBAL ДН. КРЕМА/СУВА КОЖА 50: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ANTI-AGE GLOBAL  ДН. КРЕМА/СУВА КОЖА 50            

 

ANTI-AGE GLOBAL ДНЕВНА КРЕМА/СУВА КОЖА 50 ml

Ден по ден брчките и префинети линии се намалени. По 1 месец кожата е ревитализирана и зајакната. Нахранета, зрачи со младост.

Збогатен е со билен сок од ноќниче познато по единствената способност за обновување на кожата.

Плус: +- Мазната текстура и овозможува моментална и оптимална удобност на сувата кожа


Наша предност:
-96% состојки од природно потекло
-Без минерални масла
-Веган
-Картон од одржливо управувани шуми

Дерматолошки тестирано.

УПОТРЕБА
Секое утро нанесете ја кремата на лицето со кружни движења од средината кон надвор.

АКТИВНА БИЛКА: БИЛЕН СОК ОД НОЌНИЧЕ
Истражувачите на Cosmetique Vegetale® одбраа драгоцен билен нектар од срцето на ноќниче поради неговите својства на обновување. Делува во средина на клетките на кожата и ја поттикнува обновата по 72 часа.  Делува на поттикнување на комуникацијата помеѓу клетките*. На тој начин се бори против стареењето длабоко во кожата, но и на површината.

* ин витро тестСОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • BETAINE • DICAPRYLYL ETHER • PROPYLENE GLYCOL. • BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • BEHENYL ALCOHOL • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • DIMETHICONE • MYRISTYL MYRISTATE • GLYCERYL STEARATE • PEG-100 STEARATE • STEARIC ACID • ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • CETEARYL GLUCOSIDE • GLYCERYL STEARATE SE • PENTYLENE GLYCOL. • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • PARFUM/FRAGRANCE • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT • CAESALPINIA SPINOSA GUM • SALICYLIC ACID • ACRYLATES/C1030 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • TOCOPHERYL ACETATE • SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT • SODIUM HYDROXIDE • LINALOOL • GERANIOL • CITRIC ACID • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE • ISOEUGENOL • BENZYL ALCOHOL • TOCOPHEROL • XANTHAN GUM

 

ANTI-AGE GLOBAL ДНЕВНА КРЕМА/СУВА КОЖА 50 ml

Благодарение на оваа крема за сува кожа , кожата е моментално мазна и блескава.

Шифра на артиклот: 72543  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 5.498,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците