PC СМИРУВАЧКА ПЕНЛИВА МАСКА 75 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PC СМИРУВАЧКА ПЕНЛИВА МАСКА 75 ml            

 

PURE CAMOMILLE СМИРУВАЧКА ПЕНЛИВА МАСКА  75 ml

Оваа маска  е формулирана со органски дива камилица со смирувачки својства* одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Ја смирува и негува чувствителната и/или сувата кожа. 

Плус +: еластична, смирена и помалку реактивна кожа.

Текстура: проѕирна пенлива текстура која ја смирува кожата и ја прави мека.

Резултати:
- 84% испитаници потврдија дека нивната кожа е интензивно нахранета**
- 94% испитаници потврдија дека  нивната кожа е мека **
- 89% испитаници потврдија дека овој производ ја смирува чувствителната кожа**
- 85% испитаници потврдија дека  црвенилото е намалено***

Примена:
Нанесете на лицето два пати неделно. Избегнувајте го пределот околу очите. Оставете да делува 5 минути. Остатокот отстранете го со памучно туферче.

Наша предност:
- Го почитува Ph нивото на кожата.
- Тестирано под дерматолошки надзор
- 98% состојки од природно потекло
- Органска камилица  добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly 

АКТИВНА БИЛКА: КАМИЛИЦА
Камилицата се одгледува на нашите полиња во La Gacilly,  користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Камилицата, култна билка се користи за нега на кожата од 60-те години. Таа е прва билка набрана во La Gacilly во 1979 година. Секоја година берат камилица и ја сушат ( цветот, листовите и стеблото ). Благодарение на 100% процес на екстракција, екстрактот од камилица има смирувачки* и заштитни* својства на кожата. Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale® од  дивата камилица, која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *.

*Ин витро тестови
СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERINCOCO-CAPRYLATE/CAPRATE•PROPYLENE GLYCOL. •HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL•GLYCERYL STEARATE CITRATE•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER•SODIUM CARBOXYMETHYL STARCH•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT•SORBITAN STEARATE•MANNAN•PENTYLENE GLYCOL•CAPRYLYL GLYCOL•HYDROXYACETOPHENONE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•SUCROSE COCOATE•SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT•1,2-HEXANEDIOL•ACACIA SENEGAL GUM•CITRIC ACID•SODIUM HYDROXIDE•TOCOPHEROL•10519v0

 

PURE CAMOMILLE СМИРУВАЧКА ПЕНЛИВА МАСКА  75 ml

Тектура на топива пена која го смирува непријатното чувство на кожата.

Шифра на артиклот: 68613  -  Пакување: 75,00 мл  -  Цена за 100 мл: 825,33 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците