PC 2 во 1 СМИРУВАЧКО МЛЕКО И ТОНИК 200 m: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PC 2 во 1 СМИРУВАЧКО МЛЕКО И ТОНИК 200 m            

 

PURE CAMOMILLE 2 во 1 СМИРУВАЧКО МЛЕКО И ТОНИК 200 ml

Ова 2 во 1 смирувачко млеко и тоник  за чистење ја ослободува кожата од нечистотиите и ја отстранува долготрајната шминка. За совршено чиста, затегната и блескава кожа. 
Формулирано од  органска дива камилица со смирувачки својства*, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Наменето за чувствителна кожа

Плус +:  Мека и свиленкаста текстура која ја прави кожата мека и пријатна. 

Резултати:
- 85% испитаници потврдија дека мртвите клетки и нечистотиите веднаш се отстранети**
- 85% испитаници потврдија дека нивната кожа е помалку чувствителна и реактивна**
- 85% испитаници потврдија дека чувството на пецкање и затегнатост веднаш се намалува**

Примена:
Нанесете наутро и навечер на целото лице, очи и врат со помош на памучно туферче. 
Дерматолошки и офталмолошки тестирано
* Ин витро тест на екстракт од органска дива камилица 
** Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на  21 ден  над 19 жени  и 8 мажи


Наша предност
- 99% состојки од природно потекло
- Го почитува pH нивото на кожата
- Без парфем
- Органска камилица  добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
- Произведено во Франција
- Шишенце соодветно за рециклирање составено од 100% рециклирачка пластика

АКТИВНА БИЛКА: КАМИЛИЦА
Камилицата се одгледува на нашите полиња во La Gacilly,  користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Камилицата, култна билка се користи за нега на кожата од 60-те години. Таа е прва билка набрана во La Gacilly во 1979 година. Секоја година берат камилица и ја сушат ( цветот, листовите и стеблото ). Благодарение на 100% процес на екстракција, екстрактот од камилица има смирувачки* и заштитни* својства на кожата. Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale®, од  дивата камилица која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *.
*Ин витро тестови

СОСТАВ
AQUA/WATER/EAU•PROPYLENE GLYCOL.•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•GLYCERIN•ISOAMYL LAURATE•GLYCERYL STEARATE CITRATE•HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT•HYDROXYACETOPHENONE•XANTHAN GUM• ETHYLHEXYLGLYCERIN•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT• ACACIA SENEGAL GUM•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•SODIUM HYDROXIDE•CITRIC ACID• TOCOPHEROL•10520v0

 

PURE CAMOMILLE 2 во 1 СМИРУВАЧКО МЛЕКО И ТОНИК 200 ml

Нежно ја отстранува шминката од лицето  и очите, а истовремено ја тонизира кожата.

Шифра на артиклот: 67000  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 224,50 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците