PC СМИРУВАЧКА КРЕМА ЗА ОТСТР. ШМИНКА 125: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PC СМИРУВАЧКА КРЕМА ЗА ОТСТР. ШМИНКА 125            

 

PURE CAMOMILLE СМИРУВАЧКА КРЕМА ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА 125 ml

Оваа крема за отстранување на шминка е формулирана со органска дива камилица со смирувачки својства*, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Ефикасен производ за отстранување на шминка со мека крема.
Наменето за чувствителна кожа.
Плус +: совршено чиста, смирена и пријатна кожа.
Текстура: топива текстура за чиста кожа без сушење.
Резултати:
- 95% жени потврдија дека нивната шминка е совршено отстранета **
- 100% жени потврдија дека нивната кожа е нежно очистена**
- 98% жени потврдија дека кожата е смирена и пријатна**
- 85% помалку чувство на затегнување по 28 дена ***
- 73% помалку црвенило по 28 дена ***

Примена:

Нанесете на суво лице, очи, усни и врат.
Ставете мала количина на врвовите од прстите и со кружни движења масирајте го лицето. 
Темелно измијте го со топла вода

Наша предност:

Ја почитува планетата и го почитува  pH нивото на кожата.
Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор
94% состојки од природно потекло/ без мирис
Органска камилица  добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
99% состојки во формулата се биоразградливи
* ин витро тест на екстракт од органска дива камилица 

**Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на  28 дена  над 44 жени  
*** Само преценка од 44 жени

АКТИВНА БИЛКА: КАМИЛИЦА
Камилицата се одгледува на нашите полиња во La Gacilly,  користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Камилицата, култна билка се користи за нега на кожата од 60-те години. Таа е прва билка набрана во La Gacilly во 1979 година. Секоја година берат камилица и ја сушат ( цветот, листовите и стеблото ). Благодарение на 100% процес на екстракција, екстрактот од камилица има смирувачки* и заштитни* својства на кожата. Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale®, од  дивата камилица која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *.
*Ин витро тестови

СОСТАВ
AQUA/WATER/EAU•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•CETEARYL ALCOHOL•METHYLPROPANEDIOL•HYDROGENATED COCONUT OIL•CETEARETH-33•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER•XANTHAN GUM•HYDROXYACETOPHENONE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•CAPRYLYL GLYCOL•CAPRYLHYDROXAMIC ACID•GLYCERIN•SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT•ACACIA SENEGAL GUM•CITRIC ACID•1,2-HEXANEDIOL•TOCOPHEROL•10334v0|10530v0

 

PURE CAMOMILLE СМИРУВАЧКА КРЕМА ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА 125 ml

Кремаста текстура која ја чисти кожата без да ја исуши.

Шифра на артиклот: 64279  -  Пакување: 125,00 мл  -  Цена за 100 мл: 391,20 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците