SENSITIVE CAMOMILLE ЗЕЛЕНА КРЕМА 40 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SENSITIVE CAMOMILLE ЗЕЛЕНА КРЕМА 40 мл            

 

КОРЕКТИВНА ЗЕЛЕНА КРЕМА – чувствителна кожа 40ml

Погодна е за чувствителна кожа со видливо црвенило. После еден месец на примена кожата е зајакната, помалку е чувствителна и помалку е реактивна. Трпките и чувството на загреаност се намалени за 38% **. Некомедогена формула. 

Плус +: Текстура која брзо се впива и остава незабележителен завршен слој на кожата. Природен мирис на камилица. 

Резултати:
- Кај 83% на случаи кожата е смирена *
- Кожата е хидрирана а црвенилото е намалено кај 79% случаи *
- Тенот е изедначен кај 68% * случаи

Примена: Нанесете наутро на целото лице или локално на местата зафатениод црвенило после вашата вообичаена дневна крема. 

Наша преданост:
- 98% состојки од природно потекло
- Зелена боја со 100% природно потекло добиена од цветови шафраника и гарденија
- Без силикони, без алкохол, без парфеми, без минерални масла
- Веган
- Картон кој може да се рециклира од одржливо управувани шуми

* Студија на задоволство кај 101 жена
** Самопроцена од 16 жени

Дерматолошки тестирано.
Активна билка: Дива камилица

Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale® од  дивата камилица, која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *. Камилицата која ја користиме е органски одгледана на нашите полиња во La Gacilly, Франција.

* In vitro тестови

СОСТАВ
AQUA/WATER/EAU•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•GLYCERIN•ISOAMYL LAURATE•METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE•MYRISTYL MYRISTATE•PROPYLENE GLYCOL•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER•STEARYL HEPTANOATE•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•MALTODEXTRIN• STEARYL CAPRYLATE•SILICA•TAPIOCA STARCH•POTASSIUM CETYL PHOSPHATE•XANTHAN GUM• CAPRYLYL GLYCOL•CITRIC ACID•1,2-HEXANEDIOL•CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) FLOWER EXTRACT•CAPRYLHYDROXAMIC ACID•HYDROLYZED GARDENIA FLORIDA EXTRACT•SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT•PALMARIA PALMATA EXTRACT•ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT•ACACIA SENEGAL GUM• •CI 77491 (IRON OXIDES) •CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •10338v0

 

КОРЕКТИВНА ЗЕЛЕНА КРЕМА – чувствителна кожа 40ml

Оваа корективна крема ја хидрира и изедначува кожата благодарение на зелената боја која го неутрализира црвенилото.

Шифра на артиклот: 60231  -  Пакување: 40,00 мл  -  Цена за 100 мл: 2.872,50 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците