PC СМИРУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PC СМИРУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 ml            

 

PURE CAMOMILLE СМИРУВАЧКА  МИЦЕЛАРНА ВОДИЧКА  400 ml

Оваа мицеларна водичка  е формулирана со органска дива камилица со смирувачки својства*, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Ја ослободува кожата од нечистотиите и ја отстранува шминката. 
Наменето за чувствителна кожа
Плус +: Совршено чиста, смирена и блескава кожа!
Тектура: текстурата на свежата водичка ја остава кожата мека.
Резултати:
- 98% жени потврдија дека сите траги од шминка и нечистотии се совршено отстранети **
- 98% жени потврдија дека  овој производ нежно ја отстранува шминката**
- 100% жени потврдија дека  кожата е смирена**
- 71% помалку црвенило по 28 дена ***

Примена:
Нанесете со памучно туферче наутро и навечер на лицето, очите и усните.
Не е потребно да се измие лицето.

Наша предност:
Го  почитува pH нивото на кожата.
Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор
94% состојки од природно потекло/ без мирис
Органска камилица  добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Шишенце соодветно за рециклирање составено од 100% рециклирачка пластика
* ин витро тест на екстракт од органска дива камилица 

**Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на  28 дена  над  45 жени  
*** Само преценка од 45 жени
**** без адитиви

АКТИВНА БИЛКА: КАМИЛИЦА
Камилицата се одгледува на нашите полиња во La Gacilly,  користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата. Камилицата, култна билка се користи за нега на кожата од 60-те години. Таа е прва билка набрана во La Gacilly во 1979 година. Секоја година берат камилица и ја сушат ( цветот, листовите и стеблото ). Благодарение на 100% процес на екстракција, екстрактот од камилица има смирувачки* и заштитни* својства на кожата. Yves Rocher експертите за истражување од Cosmetique Vegetale®, од  дивата камилица која смирува и ја зајакнува чувствителната кожа, развија дуо активни состојки со 100% билно потекло: - Хидросол кој ја намалува чувствителноста на кожата за 28% * и – Олеат кој ја поттикнува одбранбената способност на кожата за 25% и способноста за обновување за 30% *.
*Ин витро тестови

СОСТАВ
AQUA/WATER/EAU•PROPYLENE GLYCOL. •PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES•PENTYLENE GLYCOL•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER•CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•CETRIMONIUM BROMIDE•SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT•ACACIA SENEGAL GUM•CITRIC ACID•10528v0

 

PURE CAMOMILLE СМИРУВАЧКА  МИЦЕЛАРНА ВОДИЧКА  400 ml

Нежно ја отстранува шминката и ја чисти кожата.

Шифра на артиклот: 57674  -  Пакување: 400,00 мл  -  Цена за 100 мл: 184,75 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците