PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml            

 

PURE MENTHE ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ  200 ml

Овој гел за чистење е формулиран  со органска мента позната по освежувачките својства, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Беспрекорно ја чисти, прочистува и ја ослободува кожата од нечистотиите, трагите од шминка и вишокот на себум.
Плус +: матирана, чиста и прочистена кожа.
Тектура: Свежата текстура на гелот ја прави вашата кожа чиста и прочистена. 
Резултати:
- 100% * испитаници потврдија дека кожата е трајно прочистена
- 88% * испитаници потврдија дека мртвите клетки и нечистотии се веднаш елиминирани.
- 80% * испитаници потврдија дека порите веднаш се намалени и помалку видливи.
Употреба:
Нанесете наутро и навечер на влажно лице. Нежно масирајте и измијте. Да се избегнува контакт со очите. 

Наша предност:
Ја почитува планетата и го почитува  pH нивото на кожата.
Тестирано под дерматолошки надзор
98% состојки од природно потекло
Без сулфати**
Мента добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Шишенце составено од 100% рециклирачка пластика
99% состојки во формулата се биоразградливи


* Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на  21 ден  над 14 жени  и  11 мажи
** Суфрактант без сулфати
*** без адитиви

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: МЕНТА
Истражувачите на  Cosmetique Vegetale ® одбраа мента поради нејзините освежувачки својства. Ментата се одгледува на нашата земја во Бретанија, La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата.  Секое лето се собираат и сушат нејзините делови: листовите и стеблата се користат за создавање на екстракт, благодарение на 100% природна техника на екстракција со дестилација на пареа.

За новиот асортиман Pure Menthe, нашите експерти ги зголемија природните состојки на 98%-99% во формулата.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•DECYL GLUCOSIDE•XANTHAN GUM•MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER•COCAMIDOPROPYL BETAINE•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•SODIUM BENZOATE•PARFUM/FRAGRANCE•CITRIC ACID•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•POTASSIUM SORBATE•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•10500v0

 

PURE MENTHE ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ  200 ml

Нежно ја ослободува кожата од нечистотии, траги од шминка и вишок на себум.

Шифра на артиклот: 55035  -  Пакување: 125,00 мл  -  Цена за 100 мл: 391,20 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците