PM ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 50 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PM ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 50 ml            

 

PURE MENTHE ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДИЧКА 50 ml

Оваа мицеларна водичка  е формулирана  со органска мента позната по освежувачките својства, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Беспрекорно ја отстранува шминката, ја чисти и  прочистува кожата. Нежно ја ослободува од сите нечистотии и ја отстранува долготрајната шминка.
Соодветна за комбинирана и масна кожа и/или кожа склона кон себум.
Плус +: совршено чиста, прочистена и матирана кожа. 
Тектура: Текстурата на свежата водичка ја остава кожата чиста и прочистена.
Резултати:
- 100% * личности потврдија дека нивната кожа е моментално и долготрајно прочистена, а текстурата на кожата е подобрена. 
- 92% * личности потврдија дека производот ја урамнотежува нивната кожа
- 88% * личности потврдија дека кожата е моментално и трајно матирана.

Примена:
Нанесете со памучно туферче наутро и навечер на лицето, очите и вратот. 
Не е потребно да се измие.

Наша предност:
Го  почитува pH нивото на кожата.
Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор
99% состојки од природно потекло
Мента добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Шишенце составено од 100% рециклирачка пластика**

* Истражувањето на задоволството е спроведено во текот над  21 ден  со 17 жени  и  7 мажи
** без адитиви

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: МЕНТА
Истражувачите на  Cosmetique Vegetale ® одбраа мента поради нејзините освежувачки својства. Ментата се одгледува на нашата земја во Бретанија, La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата.  Секое лето се собираат и сушат нејзините делови: листовите и стеблата се користат за создавање на екстракт, благодарение на 100% природна техника на екстракција со дестилација на пареа.

За новиот асортиман Pure Menthe, нашите експерти ги зголемија природните состојки на 98%-99% во формулата.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•PROPYLENE GLYCOL. •MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER•POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE•POLYGLYCERYL-4 CAPRATE•DECYL GLUCOSIDE•HYDROXYACETOPHENONE•PENTYLENE GLYCOL•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•PARFUM/FRAGRANCE•CITRIC ACID•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•10501v0

 

PURE MENTHE ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДИЧКА 50 ml

Беспрекорно ја отстранува шминката, чисти, прочистува и ја ослободува кожата од нечистотиите.

Шифра на артиклот: 51200  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 158,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците