PA 2 во 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА 50 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PA 2 во 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА 50 ml            

 

PURE ALGUE 2 во 1 МИЦЕЛАРНА ВОДИЧКА 50 ml

Оваа мицеларна водичка  е формулирана на база на  Tetraselmis Микро-алги  со својства на оксигенирање *
Ја отстранува шминката, совршено чисти и ги хидрира очите и лицето.
Ја ослободува  кожата од  нечистотии и ја отстранува долготрајната шминка. 
Наменета  е за нормална до комбинирана кожа. За кожа  која има чувство на затегнување, помалку  е хидрирана или е без сјај.
Плус+: ја остава кожата совршено чиста, хидрирана и блескава!
Резултати:
- 93% **жени потврдија дека мртвите клетки и нечистотиите се совршено елиминирани
- 93% ** жени потврдија дека кожата е моментално хидрирана
- 89% ** жени потврдија дека кожата е детоксицирана

Примена:
Нанесете со памучно туферче наутро или навечер на лицето, очите и вратот.
Не е потребно да се измие.

Наша предност:

•Се одгледува со користење на одговорни и одржливи земјоделски пракси во близина на нашиот брег во Бретанија.
•Го почитува pH нивото на кожата
•Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор
•98% состојки од природно потекло 
•Микро-алги добиени од одржлив и одговорен ланец на снабдување ***
•Шишенце соодветно за рециклирање, создадено од 100% рециклирачка пластика ****

*Ин витро тест на екстракт од  Tetraselmis Микро-алги.
** Истражувањето на задоволството е спроведено во текот над 21 дена врз 28 жени 
*** Микро-алги одгледани на брегот на Бретанија
**** Без адитиви

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: TETRASELMIS МИКРО-АЛГА
Истражувачите на  Cosmetique Vegetale ® инспирирани од моќта на прочистување на океанот одбраа Tetraselmis микро-алги, морски билки со оксигенирачки и анти-оксидативни* својства. 
Одгледана во биореактор на нашата обала во Бретанија со помош на 100% природна постапка. Техника која обезбедува контролиран и аргументиран процес, за да може да се искористат придобивките од овие микро-алги за убавина, но и да се зачуваат  природните ресурси.
 
За оваа нова линија Pure Algue, микро-алгата  Tetraselmis е вградена во срцето на исклучителна природна формула која помага во детоксикацијата на кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и заштитена, кожата е здрава и сјајна
* Ин витро тест на екстракт од  Tetraselmis Микро-алги.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•PROPYLENE GLYCOL. •CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE•POLYGLYCERYL-4 CAPRATE•HYDROXYACETOPHENONE•SODIUM COCOAMPHOACETATE•PARFUM/FRAGRANCE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER•SORBIC ACID•CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•POTASSIUM SORBATE•TETRASELMIS SUECICA EXTRACT•10499v0

 

PURE ALGUE 2 во 1 МИЦЕЛАРНА ВОДИЧКА 50 ml

Ја отстранува шминката, ги чисти и хидрира очите и лицето.

Шифра на артиклот: 51071  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 158,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците