@ANTI AGE GLOBAL КОРЕКТИВЕН СЕРУМ 50 ML: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

@ANTI AGE GLOBAL КОРЕКТИВЕН СЕРУМ  50 ML            

 

ANTI AGE GLOBAL КОРЕКТИВЕН СЕРУМ  50 ml

Моментално, текстурата на кожата е префинета, а кожата е мазна и блескава.

Формулиран со сладок бадем  со осветлувачки својства*, корективен серум кој го изедначува тенот.
 
Резултат:
• Ден по ден брчките се помали, кожата станува цврста, а тенот изедначен. 
• По 1 месец кожата е обновена и ревитализирана

Плус +: Иновативна течна текстура на серум која продира длабоко во кожата. 

Употреба: . Со помош на пипетата ставете од концентратот на дланката. Нежно масирајте од средина на лицето кон надвор. Овој серум има лесна, течна и хидратантна текстура.  Треба да се нанесува секое утро и вечер на целото лице, на чиста кожа.

Наша предност:
• 96% состојки од природно потекло
• Без минерални масла
• Стаклено шишенце кое може да се рециклира и картонска кутија која може да се рециклира од одржливо управуваните шуми. 

* Тестирајте ин витро

Со билен сируп од ноќниче - 3 регистрирани патенти во Франција - 100% природна екстракција.

Дерматолошки тестирано.

АКТИВНА БИЛКА: БИЛЕН СОК ОД НОЌНИЧЕ
Истражувачите на Cosmetique Vegetale® одбраа драгоцен билен нектар од срцето на ноќниче поради неговите својства на обновување. Делува во средина на клетките на кожата и ја поттикнува обновата.  Делува на поттикнување на комуникацијата помеѓу клетките*. На тој начин се бори против стареењето длабоко во кожата, но и на површината.


СОСТОЈКА
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•PROPYLENE GLYCOL. •ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER•PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL•SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE•APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT•HYDROXYACETOPHENONE•INOSITOL•CAESALPINIA SPINOSA GUM•PARFUM/FRAGRANCE•POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6•SALICYLIC ACID•ZEA MAYS (CORN) STARCH•PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT•MICA•XANTHAN GUM•SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT•SODIUM HYDROXIDE•SILICA•LINALOOL•GERANIOL•CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•POTASSIUM SORBATE•ISOEUGENOL•BENZYL ALCOHOL•CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •10108v0


 

ANTI AGE GLOBAL КОРЕКТИВЕН СЕРУМ  50 ml

Се бори  против знаците на стареење и интензивно го обновува изгледот на кожата.

Шифра на артиклот: 48322  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 4.590,00 ден

30
2.295,00 ден
3.279,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците