Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Хидратантна матирачка гел крема

Свежа и лесна текстура која ги намалува порите, го контролира сјајот и ја оплеменува текстурата на кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 36400
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Хидратантна матирачка гел крема со свежа и лесна текстура за матирана кожа. Сјајот е контролиран, за матиран и изедначен тен. Кожата е хидрирана во текот на целиот ден. Ден по ден кожата, ја пронаоѓа својата рамнотежа, чиста е и свежа.

Збогатена со сибирски чај во прав со својства кои ја враќаат рамнотежата на кожата*, длабински го контролираат сјајот,ги неутрализираат несовршеностите и ја подобруваат текстурата на кожата.

Ефикасност: кожата е моментално матирана кај 80% жени, а кај 78% жени кожата има свеж изглед**.

Дерматолошки тестирано.

УПОТРЕБА: Нанесете наутро и навечер на претходно исчистено лице.

 

*Ин витро

**Испитувањето на задоволството е спроведено над 101 жена во текот на 28 дена.

 

Наша посветеност

10179v0 AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•ALCOHOL•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•METHYLPROPANEDIOL•POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE•ZEA MAYS (CORN) STARCH•DIMETHICONE•GLYCERYL STEARATE•APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT•ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER•SALICYLIC ACID•ZINC GLUCONATE•PARFUM/FRAGRANCE•SODIUM HYDROXIDE•XANTHAN GUM•TOCOPHERYL ACETATE•LEDUM GROENLANDICUM EXTRACT•BENZYL ALCOHOL•ACACIA SENEGAL GUM•SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT |

Активна состојка

Бореален чај

Билката бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во лето нашите партнери во Канада ги берат листовите – дел од билката кој што се обновува – користејќи рачни методи за одржлива берба. Правот од бореален чај со својства на враќање на рамнотежата, делува длабоко под површината на кожата, а на тој начин се контролира сјајот, се неутрализираат несовршеностите и се подобрува текстурата на кожата.
Откриј
Билката бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во лето нашите партнери во Канада ги берат листовите – дел од билката кој што се обновува – користејќи рачни методи за одржлива берба. Правот од бореален чај со својства на враќање на рамнотежата, делува длабоко под површината на кожата, а на тој начин се контролира сјајот, се неутрализираат несовршеностите и се подобрува текстурата на кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи