#КОСА ОБН.МАСКА ЗА СУВА КОСА 150 МЛ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА КОСАТИП НА КОСА#КОСА ОБН.МАСКА ЗА СУВА КОСА 150 МЛ

SOIN VEGETAL CAPILLAIRES

Обновувачка маска за многу сува и оштетена коса  150мл

За зајакната коса, мека на допир.

Оваа маска ја обновува и разубавува сувата и оштетена коса. Интензивно нахранета, косата е обновена и отпорна. За зајакната коса, мека на допир.

Збогатена со масло од јојоба со хранливи и хидратантни својства.

Плус: богата и кремаста текстура која овозможува интензивна нега и обновена коса.
Убавина на жената & природата
98% состојки од природно потекло
0% силикони, бои и парабени

Шишенце за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика.
Дерматолошки тестирано.

ПРИМЕНА

Оставете да делува 5 минути, а потоа темелно измијте ја косата. Во случај на контакт со очи темелно измијте ги. За зајакната коса, мека на допир.

Активна билка: јојоба
Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа масло од јојоба* познато и како пустинско злато поради својата моќ во борба против сушењето  како и заштитните својства. Формула која содржи високо хранливи состојки неопходни за обновување и зајакнување на косата**. Косата ја враќа својата еластичност, сјај и е мека на допир.
 
*Од органско потекло
**Инструментално мерење по примената на масло + шампон + балзам во споредба со класичните Yves Rocher шампони.
Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!