@КОСА ОБН.МАСКА ЗА СУВА КОСА 150 МЛ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА КОСАВИДОВИ НЕГАМаски за коса@КОСА ОБН.МАСКА ЗА СУВА КОСА 150 МЛ

SOIN VEGETAL CAPILLAIRES

Обновувачка маска за многу сува и оштетена коса  150ml

За зајакната коса, мека на допир.

Оваа маска ја обновува и разубавува сувата и оштетена коса. Интензивно нахранета, косата е обновена и отпорна. За зајакната коса, мека на допир.

Збогатена со масло од јојоба со хранливи и хидратантни својства.

Плус: богата и кремаста текстура која овозможува интензивна нега и обновена коса.
Убавина на жената & природата
98% состојки од природно потекло
0% силикони, бои и парабени

Шишенце за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика.
Дерматолошки тестирано.

ПРИМЕНА

Оставете да делува 5 минути, а потоа темелно измијте ја косата. Во случај на контакт со очи темелно измијте ги. За зајакната коса, мека на допир.

Активна билка: јојоба
Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа масло од јојоба* познато и како пустинско злато поради својата моќ во борба против сушењето  како и заштитните својства. Формула која содржи високо хранливи состојки неопходни за обновување и зајакнување на косата**. Косата ја враќа својата еластичност, сјај и е мека на допир.
 
*Од органско потекло
**Инструментално мерење по примената на масло + шампон + балзам во споредба со класичните Yves Rocher шампони.
569,00 ден.
Шифра на артиклот
51139
Пакување: 150,00 мл Цена за 100 мл: 379,33 ден.