КОСА ПИЛИНГ ДЕТОКС ЗА СКАЛП 150ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА КОСАВИДОВИ НЕГАКОСА ПИЛИНГ ДЕТОКС ЗА СКАЛП 150ml

SOIN VEGETAL CAPILLAIRE

DETOX ПИЛИНГ ЗА СКАЛПОТ 150мл

Пилинг за скалп збогатен со екстракт од семки од моринга кој ги отстранува нечистотиите, го намалува мастењето на косата и го прочистува скалпот.

Овој detox  пилинг со семки од моринга нежно го чисти скалпот и овозможува побавно мастење на косата.
Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.


Плус: Топива текстура која нежно чисти благодарение на зрнцата од 100% природно потекло.

Наша предност: 
-93% природни состојки
-Зрнца за пилинг од 100%н природно потекло
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-Органски одгледана агаве

*Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете 1 до 2 впати неделно пред шампонирањето на коренот на влажна коса и масирајте. Добро да се измие. 

Активна билка: Моринга & агаве
Семките од Моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Благодарение на нивниот состав богат со пептиди, ја штитат косата од нечистотии. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.
*Ин витро тест

СОСТОЈКИ
SODIUM CHLORIDE•AQUA/WATER/EAU•SODIUM LAURETH SULFATE•GLYCERIN•
METHYLPROPANEDIOL•COCAMIDE MIPA•GLYCERYL STEARATE•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL (HUILE DE NOIX DE COCO)•STEARIC ACID•LAURYL GLUCOSIDE•PARFUM/FRAGRANCE•
ETHYLHEXYLGLYCERIN•INULIN•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•GELLAN GUM (GOMME DE GELLANE)•
CITRIC ACID•LIMONENE•MORINGA PTERYGOSPERMA/OLEIFERA SEED EXTRACT (EXTRAIT DE GRAINES DE MORINGA)•MALTODEXTRIN•TOCOPHEROL•2280v0
Ново
449,00 ден.
Шифра на артиклот
81181
Пакување: 15,00 мл Цена за 100 мл: 2.993,33 ден.