КОСА БАЛЗАМ ХРАНЛИВ 200 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА КОСАВИДОВИ НЕГАКОСА БАЛЗАМ ХРАНЛИВ 200 ml

SOIN VEGETAL CAPILLAIRE

ХРАНЛИВ БАЛЗАМ ЗА КОСА  200мл

Балзам збогатен со есенцијални масни киселини кои ја расплеткуваат косата и интензивно ја хранат.

Овој балзам со масло од авокадо е богат со есенцијални масни киселини, ја расплетува косата, а неговите есенцијални хранливи состојки ја враќаат нејзината рамнотежа и ја прават прекрасна.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Докажана ефикасност: косата е моментално нахранета +48%*

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-100% рециклирачка пластика
*Инструментален тест
**Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активни билки: Масло од авокадо и агаве
Маслото од авокадо илјадници години се користи поради есенцијалните масни киселини и  е препознатливо по своите хранливи својства и витамин Е. Ја враќа рамнотежата на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•STEARYL ALCOHOL•BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•CETYL ALCOHOL•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL (HUILE DE NOIX DE COCO)•PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL (HUILE D'AVOCAT)•PARFUM/FRAGRANCE•ISOPROPYL ALCOHOL•SODIUM BENZOATE•
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•CITRIC ACID•PANTHENOL•BENZYL ALCOHOL•LIMONENE•
 10151v0
Ново
269,00 ден.
Шифра на артиклот
63552
Пакување: 200,00 мл Цена за 100 мл: 134,50 ден.