КОСА ШАМПОН ЗА СЈАЈ 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА КОСАВИДОВИ НЕГАКОСА ШАМПОН ЗА СЈАЈ 300ml

SOIN VEGETAL CAPILLAIRE

ШАМПОН ЗА СЈАЈ НА КОСАТА  300мл

Шампон за сјај, збогатен со невен, со својство за измазнување. Косата го враќа природниот сјај.

Овој шампон со масло од невен со својства на измазнување**, ја чисти косата и ја прави сјајна. Косата го враќа интензивниот и долготраен сјај.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Текстура на гел за мека и лесна коса

Потврдена ефикасност: Интензивен сјај веднаш по првото миење 

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-База на чистење од билно потекло
-100% рециклирачка пластика


**Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.


Активни билки: Невен и агаве
Маслото  од невен*  го враќа природниот сјај на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•SODIUM LAURETH SULFATE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•PEG-7 GLYCERYL COCOATE•PEG-150 DISTEARATE•SODIUM BENZOATE•PANTHENOL•MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL (HUILE DE MACADAMIA)•PARFUM/FRAGRANCE•SODIUM CHLORIDE•
HYDROXYPROPYLTRIMONIUM HYDROLYZED WHEAT PROTEIN•CITRIC ACID•DECYL GLUCOSIDE•
DICAPRYLYL ETHER•CASSIA HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE (GOMME CASSIA)•
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•GLYCERYL OLEATE•SALICYLIC ACID•CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT (EXTRAIT DE FLEURS DE CALENDULA)•LIMONENE•BENZYL ALCOHOL•BENZOIC ACID•POTASSIUM SORBATE•10156v0

Ново
269,00 ден.
Шифра на артиклот
57454
Пакување: 300,00 мл Цена за 100 мл: 89,67 ден.