PLAISIRS NATURE Мирис.вода лаванда/капин: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА КОСАВИДОВИ НЕГАPLAISIRS NATURE Мирис.вода лаванда/капин

PLAISIRS NATURE

РЕЛАКСИРАЧКА  ВОДИЧКА ЗА ТЕЛО И КОСА СО МИРИС НА ЛАВАНДА-КАПИНА
100мл

Мирислива водичка со енергетски мирис на лаванда и капина.

За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа етерично масло од лаванда  и екстракт од капина   за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.

Наша предност:
-98% состојки од природно потекло
-Алкохол од 100% билно потекло
-Без бои
-Веган*
-Шишенце соодветно за рециклирање
*Во мирис
**Производ без животински состојки

Активна билна состојка: лаванда и капина

За релаксирање на телото и умот, Yves Rocher одлучи да комбинира лаванда и капина.
Етеричното масло од лаванда се добива со дестилација на цвет набран во текот на летото. Ова етерично масло е познато по својствата на опуштање. Неговите цветни, префинети и прашкасти ноти во комбинација со великодушната мека капина, го подобрува расположението и интензивното релаксирање.
489,00 ден.
Шифра на артиклот
55269
Пакување: 100,00 мл Цена за 100 мл: 489,00 ден.