RICHE CREME БАЛЗАМ ЗА ПОЛНИ УСНИ 7,9мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

RICHE CREME БАЛЗАМ ЗА ПОЛНИ УСНИ 7,9мл            

 

ХРАНЛИВ БАЛЗАМ ЗА ПОЛНИ УСНИ  7,9ml

Брчките се измазнети. Усните се убави, а осмехот зрачи.


Плус: Текстурата на балзамот веднаш им овозможува пријатно чувство на вашите усни.

-93% состојки од природно потекло
-Без минерални масла

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на усните секогаш кога ќе почувствувате потреба. Во текот на ноќта нанесете подебел слој за интензивен третман

Активна билка: 30 драгоцени масла

Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа 30 драгоцени масла со својства против стареење. Овие масла се збогатено со плус уште едно масло, масло од 1000 рози кое ја поттикнува регенерацијата на клетките*.
*Ин витро тест.

СОСТОЈКИ
COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE•OLUS OIL/VEGETABLE OIL/HUILE VEGETALE (HUILE VEGETALE)•OCTYLDODECANOL•RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL (HUILE DE RICIN)•CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D ABEILLE•
 OLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC POLYGLYCERIDES•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BEURRE DE KARITE)•HYDROGENATED VEGETABLE OIL (HUILE VEGETALE HYDROGENE)•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL (HUILE DE NOIX DE COCO)•C10-18 TRIGLYCERIDES•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (HUILE DE JOJOBA)•DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE•ETHYLHEXYL PALMITATE•
 HYDROGENATED CASTOR OIL (HUILE DE RICIN HYDROGENEE)•SILICA SILYLATE•CANDELILLA CERA/EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX/CIRE DE CANDELILLA•PARFUM/FRAGRANCE•
 SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL•OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL (HUILE D'OLIVE)•
HIPPOPHAE RHAMNOIDES KERNEL EXTRACT (EXTRAIT D'ARGOUSIER)•ZEA MAYS (CORN) GERM OIL (HUILE DE GERME DE MAIS)•CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (HUILE DE CARTHAME)•CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL (HUILE DE NOISETTES)•PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL (HUILE D'AMANDE DOUCE)•CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL (HUILE DE CAMELIA)•GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL (HUILE DE COTON)•JUGLANS REGIA (WALNUT) SEED OIL (HUILE DE NOIX)•MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED OIL (HUILE DE NOYAU DE MANGUE)•ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL (HUILE DE BABASSU)•ORYZA SATIVA (RICE) GERM OIL (HUILE DE RIZ)•PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL (HUILE D'AVOCAT)•PISTACIA VERA SEED OIL (HUILE DE PISTACHE)•PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL (HUILE DE NOYAU D'ABRICOT)•
PRUNUS PERSICA (PEACH) KERNEL OIL (HUILE DE NOYAU DE PECHE)•TRIHYDROXYSTEARIN•
ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL (HUILE D'ARGAN)•CAMELINA SATIVA SEED OIL (HUILE DE CAMELINE)•
LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL (HUILE DE LIMNANTHES)•SILYBUM MARIANUM SEED OIL (HUILE DE CHARDON MARIE)•ROSA CANINA FRUIT OIL (HUILE DE ROSE)•CARAPA GUAIANENSIS SEED OIL (HUILE D'ANDIROBA)•OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT (HUILE D'ONAGRE)•ROSA DAMASCENA EXTRACT (ABSOLUE DE ROSE DE DAMAS)•SODIUM HYALURONATE•
 ALCOHOL•CITRIC ACID•GLUCOMANNAN•10210v0

 

ХРАНЛИВ БАЛЗАМ ЗА ПОЛНИ УСНИ  7,9ml

Благодарение на овој хранлив балзам за усни, усните и контурите на усните се моментално негувани и пополнети.

Шифра на артиклот: 95310  -  Пакување: 7,90 мл  -  Цена за 100 мл: 4.164,56 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците