КОСА ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ 300ml            

 

ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ 300мл

Овој шампон од калинка има својство на дезинфекција. Особено делува на микроорганизмите одговорни за создавање првут и овозможува двоен ефект:
-По првото нанесување на шампон првутот се отстранува
-По 15 дена се спречува неговото повторно создавање

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.


Плус: Свежа текстура без силикони

Наша предност: 
-96% природни состојки
-База на чистење од билно потекло
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-Органски одгледана агаве
-100% рециклирачка пластика
-База на чистење од билно потекло
-
**Клиничкиот тест е постигнат кај 25 волонтери 
**Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса, масирајте го скалпот и измијте.

Активни билки: калинка и агаве
Калинката го чисти скалпот и делува на микроорганизмите кои се одговорни за создавање на првут. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.
*Ин витро тест


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•SALICYLIC ACID•
BUTYLENE GLYCOL•DECYL GLUCOSIDE•PIROCTONE OLAMINE•PARFUM/FRAGRANCE•LAURYL GLUCOSIDE•PANTHENOL•GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•PUNICA GRANATUM PERICARP EXTRACT•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•CITRIC ACID•MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) OIL (HUILE ESSENTIELLE DE MENTHE POIVREE)•SODIUM HYDROXIDE•LIMONENE•
 1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•10158v0

 

ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ 300мл

Шампон против првут, збогатен со калинка која делува на микроорганизмите кои создаваат првут.

Шифра на артиклот: 68308  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 79,67 ден.

20
239,00 ден.
299,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците