EDP GARDEN PARTY 100ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаEDP GARDEN PARTY 100ml

LA COLLECTION PARFUMS YVES ROCHER

Eau de Parfum Garden Party 100ml

Eau de Parfum Garden Party не потсетува на веселите пролетни прослави, радосните собирања и безгрижните насмевки.

Природна и мила, дамаск розата добива изглед на млад, див цвет кој ја среќава зачинетата и освежувачка нота на листовите од нане. Ја прославува пролетта во блескава и розева нота. 
Парфумистката Marie Salamagne ги замисли букетите од пролетните прослави во кои розата е кралица. 

Наша преданост:
- Капакот е изработен од рециклирана пластика 
- Целосно рециклирачко шише и затворувач
- Произведено во Франција

МИРИСЛИВИ НОТИ: дамаск роза, нане
ЦВЕТЕН, РОЗА

СОСТОЈКИ
ALCOHOL•PARFUM/FRAGRANCE•AQUA/WATER/EAU•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•
LINALOOL•LIMONENE•GERANIOL•CITRONELLOL•BENZYL ALCOHOL•CITRAL•ISOEUGENOL• 10199v0
Ново
30%
1.693,00 ден. наместо
2.419,00 ден.
Шифра на артиклот
45171
Пакување: 100,00 мл Цена за 100 мл: 1.693,00 ден.