@MONOI DE TAHITI ДРАГОЦ. СУВО МАСЛО100ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

@MONOI DE TAHITI ДРАГОЦ. СУВО МАСЛО100ml            

 

ДРАГОЦЕНО СУВО МАСЛО

Откријте ја за миг блескавоста на кожата!

Затворете ги очите, вдишете и вие сте полинезиска убавица.
Пвторно откријте го дејството на во ова драгоцено масло, збогатено со блескави, светликави пигменти, за кожа обвиена со сонце.

Неговата неодолива и немрсна текстура лесно се нанесува на кожата и интензивно ја навлажнува, оставајќи егзотични ноти. Вашиот тен е нагласен, а телото и косата деликатно блескаат.
Плус: фини светликави пигменти кои даваат деликатен сјај.
Билни состојки: Tahiti  MonoI
Без парабени. Без минерални масла.

MonoI
Истаржувачите на Cosmetique Vegetale® Yves Rocher го одбраа маслото MonoI од Tahiti добиено со контролирано производство. Ова масло се добива со покиснување на цветови Tiare во кокосово масло кои растат на вулканското тло на Француска Полинезија.
Дали знаевте?
Маслото MonoI од Tahiti, вистинска тајна на убавината, традиционално на полинезиски јазик значи миризливо масло.  Жителите го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен еликсир на убавината поради неговиот возвишен и небески мирис.

 

ДРАГОЦЕНО СУВО МАСЛО

Хидратизирана, блескава и неодоливо миризлива кожа.

Почитувани, посакуваниот производ во овој момент не може да се нарача. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците