EDT BOIS DE SAUGE: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаEDT BOIS DE SAUGE

BOIS DE SAUGE

Eau de Toilette Bois de Sauge 100ml

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули.

Креација е на парфумиската  Sonie Constant.
Почувствувајте ја силата на ветрот, ценете ја тишината на големите отворени простори. Тоалетната вода Bois de Sauge го дава чувството на слобода  и авантура. 

Наша преданост
Се залагаме за присутност на состојки со природно потекло во нашите мириси и ограничување на влијанието на околината

-93% состојки со природно потекло
- Жалфија и алкохол на билна база произведени во Франција 
- 60% од пакувањето е од наш сопствен отпад од картон 
- Стакленото шише и картонската кутија може да се рециклираат 

МИРИСЛИВИ НОТИ: жалфија, Gaiac дрво и пачули

Ново
30%
1.147,00 ден. наместо
1.639,00 ден.
Шифра на артиклот
10903